“Bu memleket NATO toprağı değildir”

11
Eğitim Sen Lüleburgaz Şube Sekreteri Mehmet Sezgin: “Bu memleket NATO toprağı değildir” dedi. 
 HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Demokrasi Platformu’nca Kongre Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Sezgin, Türkiye’nin NATO toprağı olmadığını ve olmayacağını belirtti. 
‘Savaşa hayır barış hemen şimdi’ sloganlarının atıldığı basın açıklamasında konuşan Sezgin, NATO askerleri Petriot füzelerinin kurulumu için Türkiye’ye gelmeye başladığını, bir oldubitti ile Petriot’ların Türkiye’ye kurulmaya bağlandığını kaydetti. 
Sezgin; “Ülkemize Partiot füzesi gönderen ülkeler mecliste karar almak zorunda kalırken, AKP meclise de halka da sorma gereği dahi duymadı.  Gaziantep, Hatay ve Adana başta olmak üzere ülkemiz bir iç savaş üssüne ve ABD’nin silah deposuna çevriliyor. Suriye’deki iç savaş güçlerinin ülkemiz örgütlenip eğitim aldıklarını artık herkes biliyor. Bunu dün gizli üsler tartışılırken yalanlayan iktidar da kabul ediyor, hatta bununla övünüyor. ‘Burası NATO toprağıdır’ diyen bir Başbakan’ın olduğu iktidardan başka türlü bir şey de beklenemezdi zaten. Ama buradan biz de ilan ediyoruz, bu memleket NATO toprağı değildir, NATO toprağı olmayacaktır. Komşularımız emperyalistler tarafından işgal edilmeye çalışılırken ülkemizin operasyon merkezi olmasını kabul etmeyeceğiz” diye konuştu.
Yaklaşık 40 kişilik grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here