“Bu gecede geçmiş günahlar affolur”

23
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar Kadir Gecesi dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti…

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar Kadir Gecesi dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Bütün varlıkları yoktan var eden ve yarattığı her canlıyı rızıklandıran yüce Allah’ımız, senenin tüm gecelerinin içinden sadece birini, içinde “Kadir Gecesi” bulunmayan bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirmiş ve o geceye “Kadir Gecesi” adını vermiştir. Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Peygamberimiz bu gecenin kıymet ve değerini ifade etmek için şöyle buyurmuştur. “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesi’ni ihya ederse geçmiş günahları affolunur.” Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez, meleklerin, tüm alemin saadet ve selameti için duaya durduğu bu gecede, af dilemeli, gönüller kazanmalıyız; sosyal dayanışmaya büyük önem vermeliyiz Allah’ın bizlere, sonsuz lutfu ile ihsan ettiği nimetlerinden, yakınlarımıza ve bilhassa mazlum ve mağdurlara yardımlar göndererek ikramda bulunmalıyız. Bu vesile ile Türk-İslam Âlemi’nin Kadir Gecesi’ni kutlar, dua ve dileklerin kabulünü temenni eder, barış, hoşgörü, huzur ve mutluluklara vesile olmasını niyaz ederim." (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here