Bu fotoğrafın adı tehlike

4
* Yollarda başıboş gezen hayvan, yağışlı hava, kaygan yol, hepsi bir arada tek bir fotoğrafta olunca bunun adı tehlike oluyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi Karaman Mevki ve İğneada yolu üzerinde yıllardır sorun olan başıboş hayvanların trafikte yaşattıkları sorunların yanında bir de yağışlı havalar eklenince daha da tehlikeli hale geldiği görüldü.
Yakınmalarını dile getiren ve bölgedeki sürücüler trafikte zor anlar yaşadıkları için trafikte Allah’a emanet seyrettiklerini belirten vatandaş; “Yollarda başıboş gezen hayvanlar, yağış dolayısıyla kayganlaşan yol trafikte zor anların yaşanmasına sebep oluyor. Bir de buna sıcak havalarda asfalt erimesi de ekleniyor. Bu şartlarda trafikte zor anlar yaşıyoruz. Özellikle yaz sezonunun gelmesi sebebiyle trafiğin artmasından dolayı yetkililerin gereken önlemleri daha sık almasının zamanı geldi. Yolda dolaşan hayvanlar yüzünden kaza yapma korkusundan rahat araç kullanamaz olduk. Yolda sürekli karşımıza çıkan hayvanların ne yapacağını kestirmeye çalışarak yanlarından geçmeye çalışıyoruz. Buna yağış ve sıcak havalarda asfalt erimesi eklenince işimiz daha da zorlaşıyor. Bizler güvenli yolculuk yapmak için bütün yetkililerden daha sıkı tedbirler almalarını bekliyoruz” diyorlar.
Sürücüler yetkililerin yanı sıra başıboş gezen hayvan sahiplerine de seslenerek daha duyarlı olmalarını istiyorlar. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.