“Bu cezayı boynumuzda gururla taşıyacağız”

14
Atatürk Anıtı’na çelenk koyan CHP’ye para cezası
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Vardar; “Bu cezayı boynumuzda bir çiçek buket gibi gururla ve onurla taşıyacağız” dedi.
HABER MERKEZİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin haricinde çelenk koymak yasaklanmıştı. Kırklareli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve İlçe Başkanlıkları, İl ve ilçe merkezlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
“Çocuklarımız için, ulusal egemenliğimiz için Ata’mızın huzuruna çıkıp sunduğumuz çelenk dolayısıyla cezalandırıldık” diyen CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, 1 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 12.30’da parti binasında düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi;
“23 Nisan 2013’te Türkiye Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve savunmak adına, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sinden güç alarak, görev çıkartarak, Ata’mızın huzuruna çıkıp çocuklarımız için, ulusal egemenliğimiz için sunduğumuz çelenk dolayısıyla cezalandırıldık. Verilen bu cezayı; Ata’mızın İzmir’e girerken, padişahın idam fermanım bir çiçek buketi olarak boynunda taşıdığı gibi gururla ve onurla taşıyacağız. Kendini padişah zannedenlerin buyurduğu fermanlar, ne Türkiye Cumhuriyeti sevdamızın, ne Türk olmaktan duyduğumuz gururun ne de Mustafa Kemal Atatürk aşkımızın önünde engel olamayacaktır. Gücümüzü sizden alıp, yüreğimizle, sizler için sizlerle beraber mücadeleye devam edeceğiz. Son kalede kalsa Kırklareli, Kırklareli’miz için, Türkiye Cumhuriyetimiz için çalışacağız.”
Basın açıklamasına CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Babaeski İlçe Başkanı Ozan Yetkin Hazar ve partililer katıldı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here