Bronz Madalya’lı Genç Aşçı Berkay Kartal; “Kırklareli’nin adını Türkiye’ye duyurmaktan gururluyum”

26
* Altın Madalya’ya değer yemeğin bulunamadığı “Genç Aşçılar Sebze Ara Yemek Yarışması”nda hazırladığı; Havuç Brokoli Kabaktan oluşan sebzelerin haşlanıp krema ile sotelenerek hazırlanan krep içerisinde Hellim  Peyniri ile bohçe şeklinde kapatılıp süslenerek servise hazır hale getirilen ara yemekle Bronz Madalya alan Berkay Kartal; “Böyle bir derece ile Kırklareli’nin adını tüm Türkiye’ye duyurmaktan son derece mutlu ve gururluyum” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 12 Mutfak B Sınıfı’nda eğitim ve öğretim gören Berkay Kartal, İstanbul TÜYAP Fuarı’nda 9. Uluslar arası Gastronomi Festivali’nde düzenlenen “Genç Aşçılar Sebze Ara Yemek Yarışması”nda Kırklareli’ne Bronz Madalya getirdi.
Böyle bir sonuç alarak Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil edip, tüm Türkiye’ye Kırklareli’nin adını duyurmaktan son derece gururlu ve mutlu olduğunu belirten Berkay Kartal şunları kaydetti:
“Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 12 Mutfak B Sınıfı’nda eğitim ve öğretim görmekteyim. Okul Aile Birliği Başkanı Celal Uzunyerlilerin ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin desteği, Okul Müdürü Gökhan Erbay eşliğinde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Öğretmenlerinden Talih Yakut ve Sedat Öner tarafından İstanbul TÜYAP Fuarı’nda 9. Uluslararası Gastronomi Festivali’nde düzenlenen “Genç Aşçılar Sebze Ara Yemek Yarışması”na hazırlandım.
Altın Madalya’yı hak edecek yemeğin değer bulunamadığı yarışmada; Havuç Brokoli Kabaktan oluşan sebzelerin haşlanıp krema ile sotelenerek hazırlanan krep içerisinde Hellim Peyniri ile bohçe şeklinde kapatılıp süslenerek servise hazır hale getirilen ara yemekle Bronz Madalya aldım. Bu derece ile Kırklareli’ni en iyi şekilde temsil ederek ilimizin adını tüm Türkiye’ye duyurmuş olmaktan son derece gururlu ve mutluyum. Bu başarıyı elde etmemde büyük emekleri geçen tüm herkese teşekkür ederim” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here