Biz duyarsızsak, yetkililer ne yapsın

6
Hemen hemen her konuda yetkili mercilerden yakınan vatandaşlar, bazen yaptıkları davranışlarla da vurdumduymazlıklarını sergilemeye devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Boş olan çöplerin yerine, yerlere çöp saçanlar, kendi çocuklarının oynadığı oyun parkalarını kirletip zarar verenler, logar kapaklarından, ağaç ve çiçekleri çalanlar, her nedense daha sonrada yetkililer bir şey yapmıyor diye yakınmayı da ihmal etmiyorlar.
Her şeyi devletten yada ilgili makamlardan beklemeden yapmak ve Kırklareli’nin geleceği için bir şeyler yapma zihniyetinde bulunmayan kişilerden, ilgili merciiler de oldukça şikayetçi.
Yetkili kişilerin yada duyarlı olan vatandaşların, çevreye zara veren kişileri uyarmak istemesiyle alına cevaplarda çok şaşırtıcı.
Bu tür kişilerin verdiği cevapları anlatan yetkililer ve duyarlı vatandaşlar şunları kaydetti;
“Bazen temizlik yapılmıyor diye düşünüyor ve bizlerde kızıyoruz. Ancak aslında böyle olmadığını artık bizlerde görüyoruz. Örneğin Kırklareli Vilayet Meydanında ki Atatürk Anıtının yanında bazı kişiler çekirdek yiyor. Tamam yesinler ama yanlarında o kadar çöp bidonu varken bile pislikleri yere atıyorlar. Ben bir defasında uyarmak istedim bana verdiği cevap, “ben vergimi veriyorum kardeşim, çöpçülerin işi ne süpürsünler” oldu. Şimdi bu tür insanlara ne diyebilirsiniz ki. O yüzden insan biraz da kendi anlayışlı olacak. Eğitimi olmazsa böyle olur. Sonrada herkes kızar. Kızılacak biri varsa o da böyle davranan insanlar.” (ue)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here