Bitki Koruma Bölümü harici mezunlarına sınav yapılacak

11
 Ziraat Fakülteleri’nin Bitki Koruma Bölümü dışındaki diğer bölümlerinden mezun olan Ziraat Mühendisleri ile Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyenleri’ne, Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca Merkezi Sınav yapılacak.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ziraat Fakülteleri’nin Bitki Koruma Bölümü dışındaki diğer bölümlerinden mezun olan Ziraat Mühendisleri ile Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyenleri’ne, Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca Merkezi Sınav yapılacağı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“12 Haziran 2009 tarih ve 27256 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Reçeteli Satış Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 12. maddesi ile Bakanlığımız, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 07.05.2010 tarih ve 018145 / 34960 sayılı yazıları gereği, Ziraat Fakülteleri’nin Bitki Koruma Bölümü dışındaki diğer bölümlerinden mezun olan Ziraat Mühendisleri ile Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyenleri’ne, Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca Merkezi  Sınav yapılacaktır.
Sınav planlaması yapılabilmesi amacıyla sınava katılacak Bitki Koruma Bölümü mezunu olmayan Ziraat Mühendisleri, Ziraat Teknisyeni ve Teknikerlerin en geç 02 Haziran 2010 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir. Sınav takvimi ve uygulaması daha sonra duyurulacaktır.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here