“Bisikletlilere saygı gösterilsin”

16
37 yıldan bu yana bisiklet kullanana İstanbul Bisikletçiler Derneği Üyesi Ergun Oskay; “Bisiklet kullanıcılarına saygılı olunmalı. Onlarında yollarda olduğu unutulmamalı” dedi.

 

HABER MERKEZİ
İstanbul Bisikletçiler Derneği Üyeleri Ergun Oskay ve Hasan Kemal Devran 17 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da Büyükçekmece’den bisikletleri ile başlattıkları “1. Etap Trakya Turu” kapsamında 18 Ağustos 2013 Pazar günü akşamı Kırklareli merkez ilçeye geldi.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kendilerine gösterilen yerde ikamet eden Oskay ve Devran Kırklareli Bisikletliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Metin Erman ile birlikte 19 Ağustos 2013 Pazartesi günü Kırklareli merkez ilçe Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Trafik Işıkları’nda duran araçlara Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nden aldıkları Trafik Kuralları ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşürleri dağıttılar.
Düzenledikleri etkinlik ile ilgili olarak bilgiler veren Ergun Oskay; “Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube Denetleme Başkanlığı’nın Trafik Kuralları ile ilgili bilgilerinin yer aldığı broşürleri Trakya’da dağıtmak üzere 17 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da İstanbul Büyükçekmece’den Hasan Kemal Devran arkadaşım ile yola çıktık. Silivri, Çorlu, Lüleburgaz, Babaeski’de dağıtımlarımızı gerçekleştirdik. Kırklareli merkez ilçede de bilgilendirici broşürlerin dağıtımını yapıyoruz. Bugünde Kırklareli’den ayrılarak; Edirne, Havsa, Uzunköprü, Keşan, Çanakkale merkez ilçe, Malkara ve Tekirdağ merkez ilçede dağıtımlarımızı yapıp 27 Ağustos 2013 Salı günü İstanbul Büyükçekmece’ye döneceğiz.
“1. Etap Trakya Turu” adını verdiğimiz bu etkinliğimizin amacı vatandaşlarımızı Trafik Kurallarına karşı daha duyarlı olmaya davet etmek. Onları dağıttığımız bu broşürler ile Trafik Kuralları hakkında bilgilendirmek. Bunun yanında Bisiklet kullanıcılarının da yollarda olduğunu hatırlatarak onlara saygı gösterilmesini sağlamaktır. “ (Savaş Eskici) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here