Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği MHP Kırklareli Merkez İlçe Kongresi’nde

79
Delegeler; “Mesut Şalk ile yola devam” dedi
* İlçe Kongreleri’ni tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı Merkez İlçe Kongresi’ni de 21 Aralık 2014 Pazar günü Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yaptı. Genelde tek liste ile yapılan MHP Kongreleri’nde bu defa Mesut Şalk ve Mustafa Terekli Merkez İlçe Başkanlığı için yarıştı. Adayların birbirine olan saygıları dikkatlerden kaçmadı.
* 234 delegenin oy kullandığı seçimde  Mesut Şalk 181 oy aldı ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2015’te yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri öncesi yeni Kırklareli Merkez İlçe Başkanı oldu.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Örgütü, İlçe Kongreleri’ni 21 Aralık 2014 Pazar günü saat 13.00’te Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yaptığı Kırklareli Merkez İlçe Kongresi ile tamamladı. MHP Kırklareli Merkez İlçe Kongresi’ne; MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Savaş Çolak, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, MHP’li Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu yönetici ve temsilcileri ile davaya gönül vermiş ülkücüler ve partililer katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede; MYK Üyesi Savaş Çolak, Saim Kırcı, Halil Abanoz, İlke Karaçam ile Sevde Yılmaz’dan oluşan Divan teşekkülü gerçekleştirildi. Divanın oluşturulmasının ardından Divan Başkanı MYK Üyesi Savaş Çolak MHP Genel Başkanı Prof. Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajını okudu. Okunan mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Mesajın okunmasının devamında  mevcut Yönetim Kurulu tarafından geçmiş 4 yılda yapılan faaliyetlerin yer aldığı rapor ile gelir-gider raporları okundu. Okunan raporlar oybirliği ile kabul edilerek eski yönetim aklandı.
* Yamaner; “Adamın adamı değil, Davamızın adamı olduk”
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kongrede yapılan konuşmalarda Türkiye’nin içerisinde bulunduğu kaostan kurtulmasının tek yolunun MHP İktidarı olduğu ifade edildi. MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı hizmetleri Aday olduğu MHP Kırklareli İl Başkanlığı’nda da vereceğinin sinyalini çaktığı veda konuşmasında şunları kaydetti:
“5 Bin tane şehidi olan bu teşkilata başkanlık yapmak nasip oldu. 4 yıldır yaptığım Merkez İlçe Bakanlığı görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Yönetimim olarak gece gündüz emek sarf ettik. Yapamadığımız yada eksikliliklerimiz olduysa hakkınızı helal edin. Biz görevimiz boyunca “Adamın adamı değil, Davamızın adamı olduk.” görev yaptığım sürece aile dostumuz olan Sayın İl Başkanıma ve yönetim kuruluna huzurunuzda teşekkür ediyorum. Görev boyunca yanımda olan arkadaşlarıma ve teşkilatıma şükranlarımı sunuyorum. Başkanlığım süresince yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Güzel günlerde buluşmak dileğimle “Ne Mutlu türküm diyene.”
* Terekli; “Türkiye’nin geleceğinin tek teminatı MHP’dir” 
MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı için aday olan Mustafa Terekli’de yaptığı konuşmasında Türkiye’nin geleceğinin tek teminatının Milliyetçi Hareket kadroları olduğunu belirterek;
“Milliyetçi Hareket; masumun ve mazlumun sesidir. Hedeflerimiz büyük, yolumuz uzun ve önümüz engebelerle doludur. Ama buna rağmen geleceğimizin teminatı milliyetçi hareketi iktidar yapmak için umutlarımızı yitirmeden, yapılan tüm olumsuz eleştirilere rağmen sizlerinde katkılarıyla yılmadan çalışacağız. Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır İlkesi ile yolumuza devam edeceğiz ve kıyamete kadar yüce Türk Milleti’ni yaşatacağız. Bizler yönetim olarak 2015 de yapılacak olan genel seçimlerde ilimizden milletvekilimizi çıkaracağız ve inşallah iktidar olacağız. Ve devletin başına devleti getireceğiz bu sahiplilik Milliyetçi Hareketin asli görevidir. İdealimiz Türk adının saygın ve saygılı bir şekilde anıldığı, Türk Milleti’nin yeryüzünde saygı duyulduğu kalkınmış, müreffeh, okyanus ötesinden ve ab icazet almadan, ne mutlu Türküm diyenlerin yaşadığı bir ülke yapmaktır. Ben ve yönetim kuruluna aday olan arkadaşlarım sizlerin bize tevdi edeceği görevi laiki ile yapacağımıza söz veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu güne kadar görev yapmış tüm İl, İlçe Başkanları ve Yönetimi’ne yapmış oldukları çalışmalardan dolayı şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
* Şalk; “Türk-İslam Ülküsü’nü korumak için aday oldum”
Yapılan kongrede Kırklareli Merkez İlçe Başkan Adayı olan Mesut Şalk’ta yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Genel Başkanlığımız aldığı kararla Türkiye geneli İl İlçe Teşkilatlarımız kongreler yapmaya başladı. Bizde bu süreçle Merkez İlçe Teşkilatı Başkanlığı’na aday olduk. Benim gibi genç arkadaşlarımız aday olurken Fatih Sultan Mehmet’in 21 yaşında İstanbul’ u fethinden, Mustafa Kemal’in 38 yaşında Samsuna ayak basıp Türk Milleti’nin kaderini değiştirmesinden aldığı ilhamdan cesaret alarak aday olduk. Çıktığımız bu kutlu yolda sizlerinde desteğini alarak, gücümüze güç katmak, vatanımızın Bölünmez Bütünlüğünü, Mustafa Kemal’in İlke ve değerleri ile Türk-İslam Ülküsü’nü korumaya Kırklareli’den başlamak için Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduk.”
* Savaşan; “Seçilen kim olursa olsun kazanan partimiz olacaktır”
Seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesinden son derece memnun kaldığını belirten MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, seçimler sonucunda kaybedenin olmayacağını aksine partinin kazanacağını belirterek; “Merkez İlçe Başkanı Olarak 4 Yıldır görev yapan Kürşad Yamaner kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum. Bugün burada Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi yapıyoruz. İki adayımız var kim seçilirse seçilsin İnanıyorum ki bu Seçimde kazanan partimiz olacaktır. Kırklareli artık Ne AKP ye nede CHP mecbur değildir. Artık Kırklareli’ de Milliyetçi Hareket Partisi Vardır.  Önümüzdeki genel seçimlerde MHP Kırklareli de en az bir Milletvekili çıkaracaktır. Bunun içinde Birlik olmamız gerekir. Biz teşkilatımızdaki herkesi seviyoruz ve herkese de kapımız açıktır. Bu vatan bizim, bu bayrak bizim diyen herkese MHP Çatısı altında yer vardır. Bu Kongrede seçilecek arkadaşıma şimdiden başarılar diliyorum. Kongremizin ilimize ilçemize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Savaş Çolak’ın da Türkiye gündemini değerlendiren bir konuşma yapmasının ardından seçimlere geçildi. Yapılan Seçimler’de 234 Delege oy kullandı. Geçerli çıkan 234 oyun 181’ini Mesut Şalk, 53’ünü Mustafa Terekli aldı.
181 delegenin oyunu alarak MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı olan Mesut Şalk’ın listesi şu isimlerden oluştu:
* Asil Üyeler:
Volkan Akman, Fatih Teğiş, Serkan Solmaz, Hakan Küçüksağlam, Efe Çevik, Erdem Gürsoy, Ali Tomar, Yalçın Erkal, Ali Yalçınkaya, Erkan Kamay, Ersin Tilev, Kaan Bağcı, İlker Eskici, Levent Topçu, Necip Dönmez, Öztekin Sezgin, Berk Özbasmacı, Cem Öztürk.
* Yedek Üyeler:
Erdeniz Gürsoy, Anıl Ütük, Serdar Yücekan, Kurtuluş Koçmar, Tarık Kaya, Cemal Yaman, Emel Neslihan Kaytan, Tayfun Sertbakan, Adnan Tara, Veysel Akman, Cebir Alkoç, Hakan Özcücecik, Hüseyin Obur, Yücel Derin, Fatih Dönmez, Cemile Gönel, Murat Zabun, Macit Bilgiç.
* Şalk; “Kırklareli’den en az 1 Milletvekili’ni Ankara’ya göndereceğiz”
Yapılan seçimlerin ardından MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Mesut Şalk yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Aday olan Mustafa Terekli Başkanıma da teşekkür etmek istiyorum. Vermek istediğimiz mesajda tam anlamı ile birlik ve bareberlikti. Bunu da burada verdik. Biz burada bu birliği gösterdik. Bu birlik ve beraberliğimiz ile inşallah Kırklareli’den de en azından 1 Milletvekilimizi yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız ve sizlerle birlikte Ankara’ya göndereceğiz. Bu seçimlerin başta ilimiz olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Savaş Eskici-Selçuk Vurucu) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here