“Bir Yastıkta Kırk Yıl”lıklara yastık hediye edildi

14
T.C. Kırklareli Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 40 yıldır evli kalan 40 çifte yastık hediye edildi.
HABER MERKEZİ
17 Mayıs 2013 Cuma günü saat 20.30’da Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde T.C. Kırklareli Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından “Bir Yastıkta Kırk Yıl” programı düzenlendi.
Güçlü, sağlıklı, huzurlu ve mutlu toplumun yegane şartlarından birinin iyi bir aile olmak olduğunu belirten Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, programda yaptığı konuşmasında toplumun ve devletin devamı için vazgeçilmez en önemli unsurun aile yapısı olduğunu söyledi.
Evlilikte 40 yılını doldurmuş ailelerin topluma örnek olacağına inandığını ifade eden Vali Yaman;
“Türk toplumunun, devletimizin ve milletimizin devamı için vazgeçilmez en önemli unsur aile yapısıdır. Bu önemi bilerek hareket eden bir milletiz. Güçlü, sağlıklı, huzurlu ve mutlu toplumun yegane şartlarından bir tanesi ailedir. Çok sevindirici bir durum. Kırklareli bu konuda son derece şanslı. Sizler gibi daha yüzlerce aile var. Sizler hem ilimizin, hem toplumumuzun önderlerisiniz. Bundan dolayı sevincimi ve mutluluğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ise, bu birlikteliklerin gelecek kuşaklara da örnek olması gerektiğini söyledi.
Huzurevi sakinlerinden Halis Özergene de, eşi ile 62 yıldır aynı yastığa baş koyduklarını belirterek, yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Eşim ile sevgi ve saygı içerisinde 62 yıldır birçok zorluğun üstesinden geldik. Bu uzun yolculukta biz hayatın kaderini, tasasını karşıladık. Birlikte karşıladığımız içinde, birlikte yaşlandık. 2 evladımız dünyaya geldi. Eşim, hayat arkadaşım, etkinliğe rahatsızlığından dolayı katılamadı. Hayatımızın son 13 yılında Huzurevi’nde geçiriyoruz.”
Yapılan programın devamında evlilikte 40 yılını doldurmuş 40 aileye üzerinde “bir yastıkta 40 yıl” yazılı yastıklar hediye edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here