Bir taraftan güzelleştirirken, diğer taraftan bozmayın

18
Vilayet Meydanı’nda yapılması planlanan düzenleme çalışması kapsamında Atatürk Parkı içerisinde açılacak yol güzergahında bulunan Çocuk Parkı’nın kaldırılacağı öğrenildi. Bu Çocuk Parkı’nın kaldırılması ile çocuklar bir oyun alanından daha mağrum olacaklar.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı şehir merkezinde başlattığı “Kentsel Dönüşüm Çalışmaları” kapsamında Vilayet Meydanı’nda da köklü değişikliklere hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre bu değişiklikler kapsamında Vilayet Meydanı’nın orta bölümünde yer alan yol trafiğe kapatılıp yapılacak olan düzenlemeler ile meydan vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip dolaşabileceği hale getirilecek.
Planlanan çalışmalar kapsamında meydanın hemen arka kısmında bulunan Atatürk Parkı’nın ön kısmı da araç trafiğine açılacak. Açılacak olan yol güzergahı üzerinde bulunun Çocuk Parkı’da yenilen proje kapsamında yer almadığı da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.
* Düzenlemeler kapsamında kaldırılacak olan Çocuk Parkı nereye yapılacak?
Yıllar boyunca Karakaş Mahallesi’nde doğup büyümüş çocukların tek eğlence mekanı, burada oturan mahalle sakinlerininde tek temiz hava alma ve dinlenme mekanı olan Atatürk Parkı’nın üst kısmında bulunan alan geçtiğimiz aylarda Belediye tarafından yıkılarak kullanılamaz hale getirilmişti. Yapılan açıklamalarda burasının Otopark ve Köylü Pazarı olarak tekrardan yapılacağı ifade edilmiş, ancak halen hiç bir çalışma başlatılmayarak o alan içkicilerin mekanı haleni gelmişti.
Kırklareli Belediyesi bir taraftan şehrimizi yaptıkları yeni projeler ile güzelleştirmeye çalışırken, diğer taraftanda çocuklarında eğlenip oynayabilecekleri alanları ortadan kaldırmamalıdır. Vilayet Meydanı’nda yapılacak olan düzenlemeler kapsamında Atatürk Parkı’nda yapılacak olan yol açma çalışmaları kapsamında bu proje içerisine konulmayan ya da konulması unutulan Çocuk Parkı’da bir an evvel proje içerisinde bu alana tekrardan yapılması o bölgede yaşayan çocuklar ve çevre sakinleri için çok iyi olacaktır. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.