Bilim Fuarı’ndan önce İstiklal Ortaokulu’nda sergilendiler

24
Kırklareli İstiklal Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri okul bahçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı’na hazırlanan 42 projeyi görücüye çıkardı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İstiklal Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri okul bahçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı’na hazırlanan 42 projeyi görücüye çıkardı. Açılışa Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Koçak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Aras, çok sayıda okul velisi ve misafirler katıldı
Okul Müdürü Turan Baş yaptığı konuşmasında; “Tüm Öğretmenlerimizi ve Öğrencilerimizi verdikleri katkıdan dolayı kutluyorum. Müthiş projeler hazırlamışlar. Her birinin değeri gerçekten çok fazla. Önümüzdeki yıllar içerisinde daha geniş kapsamlı projeler hazırlayacağız” dedi. 
Yapılan proje çalışmalarının da öğrencilerin ve öğretmenlerin gayretini gördüklerini dile getiren veliler; “Tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyoruz. Harika bir projeye imkân atmışlar. Onları dinledikçe gelecek adına umutlarımızı artırdılar. Burada hazırlanan her bir proje ciddi anlamda bir değere sahip olduğuna inanıyoruz. İmkânlar sağlandıkça çocuklarımızın daha büyük işlere imza atacaklarından bugünden sonra daha da inanmaya başladık. İstiklal Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri birlikte hazırladıkları projeler, gençlere verilen fırsat ve değerin karşılığını kat kat alacağını ispatlamış oldu” dediler. 
* Emeklerini sergilediler
Çok önemli bir projeye imza atan öğrenciler ve onların destekçisi proje danışmanı öğretmenler emeklerini okulun bahçesinde sergilediler. Gün boyunca ziyaretçilere Projeleri hakkında hiç bıkmadan bilgi verdiler.
Kırklareli İstiklal Ortaokulu bahçesinde sergilenen projeler şu şekilde oldu:
“Giysilerimiz Konuşma ve Tavırlarımızı Etkiler mi” Projesi Sahipleri Nazlı Akcan Efnan Atkoşan,  “Çocukken istediğim mesleği büyüyünce neden yapamam” Projesi sahibi Azra Gürer, “Manyetik Otoyol” Projesi Sahipleri Ata Alp Şimşek- Ata Berk Bıyıklı, “Cankurtaran” Projesi Sahibi Ece Ateşova “Ya Renkler Olmasaydı” Projesi Sahipleri A. Muhammed Kocaman-İrem Nur Gezer-Doğu Dicle Ekici, “Yansıtmatik” Projesi Sahibi Yusuf Çetintaş, “Yaşayan Kültür” Projesi Sahibi Tuğçe Altuğ, “Döner Mezura” Projesi Sahibi Sude Kayışkan, “Sağlık İçin Sağlıklı Dişler” Projesi Sahibi Sıla Şahin, “Pratik Trigonometri” Projesi Sahipleri Cemre Demiralp-Damla Kan-Melisa İlhan, “Görerek Öğreniyoruz” Projesi Sahibi Sinan Koca, “Çocuklar Öğreniyor” Projesi Sahibi Esra Melisa Karhan, “Her Eve Mercek” Projesi Sahibi Mehmet Çağatay Durak,  “50 Yaş Üzeri Kitap Okuma Oranı” Proje Sahipleri Ezgi Çelebi-Yaren Yıldız, “İngilizce Fiillerinin İkinci Hallerini Öğreniyorum” Proje Sahibi Zekeriya Efe Geriş, “Pi Sayısını Biliyor muyuz?” Proje Sahibi Şevval Kaya, “Asal Sayı Oyunu” Proje Sahibi Ayşegül Dinç, “Motivasyon Kaynağı” Proje Sahibi Rabia Kaya, “Bitkiler Hayatta Kalsın” Proje Sahibi Dilşad Aydın, “Güvenli Evim” Proje Sahibi Aytuğ Erol, “Karagöz Sahnesi” Proje Sahipleri Atahan Uysal-Aytuğ Erol, “Doğal Boyam” Proje Sahibi Ahmet Tuna Özen, “Okumayı Seviyorum” Proje Sahipleri Lale Şal-Ayşenaz Sezer-Emir Göç, “Adım Adım Öğreniyoruz” Proje Sahipleri Öykü Acar-Nazar Aysu, “Sağlıksız Beslenme” Proje Sahibi Emine Yağmur Bayar, “Çocukken İstediğim Mesleği Büyüyünce Neden Yapamam” Proje Sahibi Azra Gürer, “İngilizce Kitap Okuyorum” Proje Sahibi Esra Keçeci, “Dear Diary” Proje Sahipleri Duygu Akgün-Nilsu Özenç, “Aydınlığı Seviyorum” Proje Sahipleri Buse Kurtaran, “Trakya Manileri” Proje Sahipleri Fatma Arslan-Damlanur Büyüküstün, “Kuş Tesisi” Proje Sahipleri Yağmur Çoban, “Elektrik Motoruyla Kuyudan Su Çekelim” Proje Sahibi İlayda Nisan Engin, “Çocuklarına Dünyayı Zehir Etme” Proje Sahibi Dilara Aktepe, “Basgör” Proje Sahipleri Rengin Tarlan-Gamze Gündoğ, “Türklerin Kullandığı Alfabeler ve Bizim Alfabemiz” Proje Sahipleri Kübra Sena Şen-Feyza Adıgüzel, “Hayatımıza Işık Tutanlar” Proje Sahipleri Candan Gündüz-Sena Gelep, 2Hadis-i Şeriflerin Öğrenilmesi” Proje Sahipleri Damla Başkurt-Tuğçenaz Çeltikçi , “Resimlerle” İngilizce Kelime Öğreniyorum” Proje Sahibi Serra Temel, “Kokulata” Proje Sahibi Zeynep İnce (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here