Bilge köyünden gelen ailelere okuma yazma seferberliği

28
Bilge köyünden gelen ailelere okuma yazma seferberliği

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde 4 Mayıs’ta yaşanan toplu katliamın izleri silinmeye çalışılıyor. 7’si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü, 10 kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak Kırklarelililer için beklenmedik bir sonuç çıktı.

24 Kasım günü devlet eli ile yaptırılan 32 daireye katliam sanıklarının yakınları yerleştirildi. Son gelişmelere göre toplam 84 kişi olmak üzere aralarında çocuklarında bulunduğu bir grup halinde Ilimize gelen Bilge köyü sakinleri için okuma yazma kursu açılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, “Istasyon Mahallesi’ne yerleştirilen ve okuma yazma bilmeyen Mardinli ailelerle çocukları için okuma yazma kursu açacağız.

Kırklareli’ne yerleştirilen Mardinli ailelerin ve çocuklarının bir kısmı okuma yazma ne yazık ki bilmiyor. Bu amaçla düzenleyeceğimiz kurs son derece yararlı bir faaliyet olacak” diyerek ilimizde 58’i çocuk, 18’i kadın 8’i erkek toplam 84 kişinin yaşadığını ve konutlara bir emekli öğretmen gönderdiklerini, bununla birlikte bu öğretmenin şu anda okuma yazma bilmeyen çocuk ve yetişkinleri tespit ettiğini söyledi. Eser; “En kısa zamanda da çocuklarımızın eğitim öğretimlerine başlayacağız. Biz kurum olarak hazırız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here