Beton’du Asfalt oldu

12
Kırklareli merkez ilçenin ortasından geçmekte olan Dere’nin bundan 35 yıl evvel beton ile kapatılan Yahşibey Sokak üzerindeki kısmı yapılan çalışmalar ile asfaltla kaplandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeyi ikiye bölen derinin geçtiği Yahşibey Sokak üzerindeki kısımın beton ile kapatılmasından bu yana 35 yıla yakın bir zaman geçti. Bu süre içerisinde beton yol zamanla özelliğini yitirerek üzerinde pürüzler ve çukurlar oluşmaya başladı. Burasının düzeltilmesi amacıyla çevre sakinleri tarafından yapılan müracaatlara duyarsız kalamayan Kırklareli Belediyesi burasının asfalt ile kaplatılması için 16 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlattığı çalışmalarını aynı gün tamamladı.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın Rize’de düzenlenen bir seminere katılmak üzere şehirden ayrılması dolayısıyla Belediye Başkanlığı’na vekalet eden Koray Çelikkanat yapılan çalışmaları yerinde takip ederek şu açıklamalarda bulundu:
“35 yıllık bir geçmişe sahip olan Yahşibey Sokak üzerindeki beton kaplama zaman içerisinde özelliğini yitirerek, üzerinde perüzler oluşmuş. Çevre sakinleri tarafından burasının düzeltilmesi için bizlere yapılan müracaatları değerlendirerek çalışmalar için planlamalar yaptık. 150 metre uzunluğunda 5 metre uzunluğundaki sokak üzerinde 750 metrekarelik bir alanda 200 ton sıcak asfalt kullanarak burasını asfaltladık. Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 Temmuz 2011 Cumartesi günü başlattığımız çalışmalarımız aynı gün tamamlanarak, sokağı yaya ve araç trafiğine açtık.” (s)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here