Belediye tarafından toplanan hurda araçlar çalındı

14
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde belediye tarafından sokak aralarından
toplanarak belediye şantiyesine konulan hurda araçların çalındığı
iddiasıyla, Belediye Başkanı Ünal Baysan, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç
duyurusunda bulundu.

 
Edinilen bilgiye göre, Çorlu Belediyesi, Ağustos 2010’da Çorlu’nun değişik bölgelerindeki sokak aralarında bulunan, görüntü ve çevre kirliliği yaptığı gerekçesiyle hurda araçları Zabıta Müdürlüğü ekiplerine toplattırdı.
Toplanan 40 adet hurda araç Çorlu Belediyesi’ne ait şantiyenin bahçesine kondu. Bir süre sonra yapılan kontrollerde, hurda araçların 13 tanesinin eksik olduğunu tespit edildi.
Bunun üzerine Çorlu Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü, olay ile ilgili araştırma yaptı. Yapılan araştırmada, kayıp olan 13 hurda aracın İstanbul’da bir hurdacıya satıldığı ortaya çıktı.
Başkan Baysan, Cumhuriyet Başsavcılığı’na olay ile ilgisi olduğu iddia edilen belediye memuru V.Ö. ve Çorlu’da otoparkçılık yapan T.Ö. hakkında araçların çalındığı ve satıldığı ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu.
Şantiyeden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, Ağustos ayında vatandaşların şikayetleri üzerine sokak aralarında bulunan araçların belediye tarafından toplandığını bildirdi. Bu araçlardan 4 tanesinin sahiplerine teslim edildiğini belirten Sarıkurt, Kasım ayı içerisinde toplanan ve geriye kalan araçlarda yapılan sayımda 13 aracın yerinde olmadığını belirlediklerini söyledi.
Sarkurt, ”Daha sonra bir otopark görevlisi ile bir zabıta memuru hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili inceleme başlattı” dedi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.