Belediye Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor?

11
Kırklareli Belediyesi Kırklareli’nin her bölgesinde yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 
HABER MERKEZİ
Doğalgaz hattı çalışmaları ve elektrik hatlarının yeraltına alınması sonucunda bozulan cadde ve sokakların kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor. 
 Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Karacaibrahim Mahallesi 2 Nolu Fırın Sokak’ta bozulan kaldırım taşları ve bordürleri kepçe ile söküyor. Daha sonra zemine kum sererek ve ardından tesviyeleme çalışması yapılarak önce bordür taşı örülüyor ardından da kaldırım taşı dizimine geçiliyor. Çalışma sonunda 150 metre bordür, 200 metrekare parke taşı döşenecektir. 
Öte yandan İlimiz İstasyon Mahallesi Sungurbey 12. Sokak ve 1162. Sokak’ta kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam etmektedir. Çalışma sonunda 850 metrekare alana kilitli parke taşı, 130 metre de bordür döşenmiş olacaktır. Ayrıca Özen Sokak’ta da 900 metrekare alan kilitli parke taşı ile döşenerek vatandaşların kullanımına sunulmuştur. 
 Başkan Çağlayan; “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. İlimizde gelişen inşaat sektörüne paralel olarak çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Bir yandan kaldırım ve asfaltlama çalışmalarımız devam ederken, bir yandan da kanal bağlama çalışmalarımız devam etmektedir” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.