Belediye Başkanı Sedefçi, Kırkpınar’ı değerlendirdi

11
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 650. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni değerlendirdi.
Sedefçi, Edirne Belediyesi meclis salonunda yaptığı basın toplantısında, Edirne’nin Kırkpınar’ı layıkıyla kutladığını söyledi. 
Kırkpınar sayesinde Edirne’nin büyük tanıtımı olduğunu ifade eden Sedefçi, şunları kaydetti: 
”Edirne layıkıyla Kırkpınar’ı kutladı. Edirne ulusal ve uluslararası basında hak ettiği yeri aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Edirne’ye şeref verdi. Biz Sayın Başbakan’ı, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Meclis başkanımızı Kırkpınar’a davet etmiştik. Başbakan geldi, Genel Başkanım Kılıçdaroğlu gelemedi. Keşke gelseydi, iki liderin barış ve dostluk mesajını Er Meydanı’nda verdirmek en büyük arzumdu. Ona da layık bir hediye hazırlamıştım. Sayın Başbakan’la 2 saate yakın konuşma fırsatımız oldu, TOKİ, Hıdırlık tabyalar, Selimiye’nin UNESCO’ya girişinin kutlanması, Selimiye Meydan Projesi’ni konuştum. Gerekli talimatları veren Başbakan ilgileneceğini söyledi.” 
* TEPKİLER ANLAMSIZ 
Parti örgütünden gelen bazı tepkilere anlam veremediğini bildiren Sedefçi, şunları kaydetti: 
”Ben yalnızca CHP’liler’in değil Edirne’nin belediye başkanıyım. Sayın Başbakan sadece AK Parti Genel Başkanı değil, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıdır. Ben Başbakan’a altın kemer taktım. Sayın Süleyman Demirel’e, Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e altın kemer taktığım gibi. İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu başbakan olur ona da altın kemer takarım. Başbakan’ın buraya gelmesi Edirne’ye 50 trilyon gelmesiyle eş değer bir çok şeyi konuştuk ve halletmek için söz verdi. Bunun neresi partiyi satmak, ağzı olan, yeni yetmeler konuşuyor. Ben partiye ne yapacağımı sormam, parti beni yönetemez.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here