Belediye Başkan Yardımcısı Başkur, ”Biz Kırklareli’ni Seviyoruz” kampanyasını TRT radyosuna anlattı

14
Belediye Başkan Yardımcısı Başkur, ”Biz Kırklareli’ni Seviyoruz” kampanyasını TRT radyosuna anlattı

”Biz Kırklareli’ni Seviyoruz” Çevre Temizlik Hareketimizin yankıları tüm Türkiye Yazılı – Görsel ve Işitsel Basın organlarında ses getiriyor.

Bu kapsamda Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur TRT Izmir Radyosu’nun Sevilen programı “Hayat Bilgisi”nin konuğu oldu. Saat 19:30 – 20:30 saatleri arasında programa telefon ile canlı olarak bağlanan Başkur, Program Sunucusu Sıla Kaya’nın sorularını yanıtladı.

Ünal Başkur, Temizlik Hareketi, Halkın verdiği destek, Projenin Çıkış Noktası, Halkla Ilişkiler gibi konularda tüm Türkiye’yi aydınlattı.

Başkur açıklamalarında; “Biz Kırklareli’ni Seviyoruz” Çevre Temizlik Hareketimizin birincil hedefi Ilköğretim öğrencileri.

Çünkü bizler “Ağaç yaşken eğilir” sözünden yola çıkarak, bu kampanyamızın çocuklara büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Eğer çevre bilincini erken yaşta çocuklarımıza aşılayabilirsek, işte o zaman gelecek nesillere tertemiz bir dünya bırakma yolunda önemli bir yol katetmiş oluruz” dedi.

Program sunucusu Sıla Kaya ise Başkur aracılığı ile tüm belediye çalışanlarını kutladı ve kendilerine “başarılar” dileklerini sundu.

”Biz Kırklareli’ni seviyoruz, siz de var mısınız?”

Temizlik kampanyası çerçevesinde Kırklareli Belediyesi tarafından dağıtılan açıklamada ise şu noktalara dikkat çekildi; ”Kırklareli Belediye Başkanlığımız ve Halkımız el ele verirse Kırklareli için neleri başarabilir?

Bu sorunun cevabı aslında hiçte zor değil: Biliyoruz ki; Söz konusu Kırklareli’nin çevre temizliği ve ortak kullanım alanlarımızın daha dikkatli kullanılması olunca, duyarlı – sağduyulu – sosyal paylaşımlara önem veren halkımız bu süreci ve yükümüzü bizimle paylaşabilir. Kısıtlı kaynaklar ile şehrimizin tüm temizlik sorununu mümkün olduğunca yerine getirmeye çalışan Belediyemiz Katı Atık Tesisleri’ne gelen atııklar ve harcanan iş gücü ile ilgili küçük bir hesap yapmak gerekirse,

• 1 kişinin, 1 gün içinde ürettiği çöp = ortalama 1.2 kg.

• Şehrimizin ortalama nüfusu = 62.000 kişi

• 62.000 kişi* 1.2 kg = 74.400 kg.

Kış döneminde cüruf atıklarıyla sorun 2 katına çıkmaktadır. Sınırlı sayıdaki personel ile vardiyalar halinde toplanan çöplerimiz veya temizliği sağlanması gerekli cadde ve sokaklarımız için desteğinize ihtiyacımız var. Unutmayın ki; Emek boşa harcanmazsa farklı üretkenliklere dönüşür.

Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzüyüz; Avrupa şehir kültürü ve coğrafyasında yetişen bizler, sosyal alanda gösterdiğimiz tüm paylaşımları daha da genişletebilir ve çağdaş kent görüntüsünün oluşması için gerekli olan güvenli, sağlıklı, temiz ve dezenfekte edilmiş yaşam alanlarını çoğaltabiliriz. Sizler olmazsanız bu yükün altından kusursuz ve sorunsuz kalkmak çok zor; Hepimiz işin bir ucundan tutarak, kentimize olan sorumluluğumuzu paylaşırsak çok büyük bir gönüllü çevre toplumu oluşturabiliriz. "Aslan yattığı yerden belli olur." atasözünden yola çıkarak,

“Evimiz + Bahçemiz = Sokağımız + Caddemiz + Mahallemiz = KENTIMIZ” sonucuna ulaşmak, sizlerin ve bizlerin elinde. Kırklareli Belediyesi olarak vatandaşlarımızı işbirliğine ve bizimle birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

 Lütfen yaşadığınız bölgedeki; Okul Bahçenizi, Kent Pazarınızı, Parklarınızı, Çocuk ve Çay Bahçelerini, kaldırımlarınızı ve caddeleri mümkün çöplerle doldurmayın. En yakın çöp kovasına gitmek sadece 1 dakikanızı alacaktır. Evet, biz Kırklareli’ni seviyoruz. Siz de, Var mısınız?” deniliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here