Bayram’da aşırı sıcaklar terletecek

29
*Arife gününden itibaren yükselişe geçecek olan hava sıcaklığı ile birlikte, Kırklareli’de bayramın 3 günü aşırı sıcaklar etkili olacak.
 
*Arife gününden itibaren yükselişe geçecek olan hava sıcaklığı ile birlikte, Kırklareli’de bayramın 3 günü aşırı sıcaklar etkili olacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Ramazan Bayramı süresince aşırı sıcaklar etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de bayram süresince yağmur beklenmezken Pazartesi gününden itibaren Kırklareli’de aşırı sıcaklar etkili olacak. Arife günü yükselmeye başlayacak olan hava sıcaklığı birlikte 27 Temmuz Pazar günü en yüksek hava sıcaklığı 35 derece olurken en düşük hava sıcaklığı ise 19 olması bekleniyor. 28 Temmuz Pazartesi Günü Ramazan Bayramı’nın 1’nci günü ise en yüksek hava sıcaklığı 36 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı 21 derece. Ramazan Bayramı’nın 2. Günü olan 29 Temmuz Salı Günü ise en yüksek hava sıcaklığı 36 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 21 olması bekleniyor. Ramazan Bayramı’nın son günü olan 30 Temmuz Çarşamba günü ise en yüksek hava sıcaklığı 36 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 21 olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeye göre Türkiye’nin büyük bölümünde Ramazan Bayramı boyunca yağış beklemezken yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “26.07.2014 Cumartesi günü Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Bilecik, Eskişehir, Bolu, Adana’nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Hatay’ın kıyı kesimi ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. 27.07.2014 Pazar günü Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Sivas, Adana, Osmaniye ve Hatay’ın Kıyı kesimleri ile Antalya’nın doğusunda dağlık kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği diğer bölgelerimizin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ramazan Bayramı süresince yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor, Bayramın 1. Günü Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda, 2. Günü Artvin ve Ardahan çevrelerinde, 3. Günü ise Kars, Ardahan ve Erzurum’un kuzeyinde kısa süreli sağanak geçişleri görülebileceği tahmin ediliyor. Yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde kıyı kesimlerde ise normalleri civarında seyreden hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.