Başpehlivan’ın hedefi Altın Kemer

2
Edirne’de 2009 ve 2010’da gerçekleştirilen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde üst üste altın kemeri kazanan başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, bu yıl da rakiplerini yenerek altın kemerin sahibi olmak istiyor. 
HABER MERKEZİ
Edirne’de 2009 ve 2010’da gerçekleştirilen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde üst üste altın kemeri kazanan başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, bu yıl da rakiplerini yenerek altın kemerin sahibi olmak istiyor. 
Yeşil yaptığı açıklamada, bu yıl Kırkpınar’a çok iyi hazırlandığını, altın kemeri kazanmak için er meydanına çıkacağını söyledi. 
Önceki yıllarda iki kez başpehlivan olarak altın kemeri kazandığını anımsatan Yeşil, şöyle konuştu:
”Bu yıl 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne çok iyi hazırlandım. Daha önceki yıllarda iki kez başpehlivan olarak altın kemeri kazanmıştım ancak sonraki yıl rakibime yenilerek altın kemerin ebedi sahibi olma şansını kaybettim. İnşallah, bu yıl başpehlivan olarak altın kemeri kazanmak istiyorum.” 
Yeşil, bir güreşçi için Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin büyük bir vitrin olduğunu, "Yağlı Güreşlerin Olimpiyatı" olarak görülen Kırkpınar’da, her güreşçinin hayalini altın kemerin süslediğini vurguladı.
Konsantrasyon ve motivasyonunun üst düzeyde olduğunu, önceki yıllarda yaptığı güzel güreşleri tekrarlamak istediğini aktaran Yeşil, ”İnşallah bu yıl şampiyon olarak, altın kemeri takmak istiyorum. Bunu başaracak güçteyim. Amacım altın kemeri üst üste 3 defa kazanarak kemerin ebedi sahibi olmak" diye konuştu.
* "Altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum"
Yeşil, Kırkpınar güreşlerinde üst üste 3 kez kazanarak altın kemerin ebedi sahibi olmak istediğini, daha sonra ise güreşleri bırakmayı düşündüğünü söyledi. 
Altın kemeri aldığı için 45 yaşına kadar güreşme hakkı bulunduğunu anımsatan Yeşil; "Şu an 27 yaşındayım. Uzun süre güreşmeyi düşünmüyorum. Güreşleri en zirvede bitirmeyi planlıyorum. Üst üst 3 kez Kırkpınar’da kazanıp altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum. Hayırlısı olsun" diye konuştu.
648. ve 649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Antalyalı Mehmet Yeşil Yeşil, 3 yıl önce başpehlivanlık 2. tur güreşlerinde rakibi Samsunlu Fatih Atlı’ya yenilerek altın kemerin daimi sahibi olma şansını kaybetmişti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here