Başkanlık Vecdi Gündoğdu’nun hakkı

17
Kırklareli’deki İlçe Kongreleri’ni Babaeski ile sonlandıran CHP’de gözler İl Kongresi’ne çevrildi. 13 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan İl kongresi İl Yönetimince her nedense, 3 Haziran’a ertelendi.
Bu ertelemenin neden yapıldığı ileriki günlerde netleşecek. Görevden alınan İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’nun CHP Babaeski İlçe kongresinde adaylığını açıklamasından sonra “Erteleme kararının alınmasının altında hangi güç veya güçler var?” sorusunu akla getiriyor.
Bence, seçimin 3 Haziran’a ertelenmesinin ardındaki gizli hesap, Vecdi Gündoğdu’nun önünün kesilmesi için zaman kazanmaktır. 
Seçimle gelen Vecdi Gündoğdu’nun sudan sebeplerle görevden alınmasının altında nasıl ki, bir takım hesaplar varsa, Aynı güçler Seçimi erteleterek benzer hesapların peşinde olabilirler.
Yerel seçimler yaklaşırken bu tür ayak oyunları Kırklareli’de AKP’nin ekmeğine yağ sürer. AKP, Hüsmen Terkin etrafında eski İl Başkanları’nı da tek listede toplayarak, birlik beraberlik görüntüsü veriyor. AKP’nin hesabı, Kırklareli Belediyesi’ni almak. Eski yeni halef selef tüm İl Başkanı ve Adayları tek listede toplanmış.
Bazılarının koltuk hesabıyla görevden almalardan sonra, seçim erteletme gibi hesaplar içinde olması ancak CHP’ye zarar verir.
AKP tek listeyle yarın kendisinin tabiriyle “Hüsmen Aga’nın” etrafında toplanmasını biliyor.
Peki CHP neden Vecdi Gündoğdu etrafında tek liste de toplanılmasın?
Denilebilir ki; “Neden Vecdi Gündoğdu?” 
Bunun için size birçok sebep sıralayabilirim.
1) Vecdi Gündoğdu’nun seçimle geldiği halde hakkı elinden alındı.
2) Merkez ilçe seçiminde delege Vecdi Gündoğdu’nun hakkını destek verdiği Şahabattin Vardar’ı seçerek teslim etti.
3) Bölge’de ağırlıkla Vecdi Gündoğdu sempatisi var.
4) Gündoğdu döneminde İl Başkanlığı hoşgörülü ve esnek bir yönetim sergiledi.
5) Disiplin Kurumu onun döneminde hiç bir partiliyi ihraç etmedi.
 6.Çekirdekten yetişerek kendini pişirdi.
7) Örgütün her kademesinde görev yaparak tırnaklarıyla yükseldi. 
Bu kriterler yeterli değil mi?
AKP’de parti içi demokrasi hiç yok. CHP’de parti içi demokrasi eksik de olsa var. 
Ama CHP’de gün, koltuk hesabı günü olmamalı.
Oturulup konuşulur. CHP’nin çıkarları söz konusuysa, partide herkese göre görevler vardır. Ama herkesin de, CHP için fedakarlık etme gibi bir görevi olmalıdır.
Vecdi Gündoğdu kendisini kanıtladı. Temsil kabiliyeti de var. Yük taşıyacak kadar tecrübesi de. Sonuç olarak eksiğiyle,  fazlasıyla, hatasıyla, sevabıyla CHP’nin çıkarları için,  İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Vecdi Gündoğdu etrafında tek listede uzlaşılmalı diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.