Başkan Yavuz’dan engelli vatandaşa Akülü Bisiklet

19
 Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz Demirköy’de yaşayan engelli bir vatandaşa Akülü Bisiklet hediye etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Demirköy İlçesi’nde yaşayan ve tekerlekli sandalye kullanamayacak durumda olan bedensel engelli bir vatandaşa akülü bisiklet hediye etti. Demirköy’de Eş Ailesini ziyaret eden Yavuz, belediye’nin imkanlarıyla temin edilen akülü bisikleti Bahri Eş ‘e verdi.
Her insanın bir engelli adayı olduğunu bu nedenle engellilere sahip çıkılması gerektiğini belirten Muhlis Yavuz; “Engelli vatandaşların yüzündeki mutluluğu görmek beni çok mutlu ediyor. Toplumumuzun en değerli bireyleri olan engelli vatandaşlarımıza Demirköy Belediyesi olarak her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. 
Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bizler de bu çerçevede engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getirmeye ve çaresiz bırakmamaya çalışıyoruz” dedi.
Akülü Aracı teslim alan Eş Ailesi Belediye Başkanı Muhlis Yavuz’a teşekkür ederek, başkanın ilgi ve alakasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here