Başkan Kesimoğlu; “Trafik Sorunu’nu TIR ve Kamyon Parkıyla çözeceğiz”

31
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, kent içindeki Trafik Sorunu’nu TIR ve Kamyon Parkıyla çözeceklerini belirtti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, kent içindeki Trafik Sorunu’nu TIR ve Kamyon Parkıyla çözeceklerini belirtti.
Kesimoğlu, Belediye Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, kent merkezinde otomobil, kamyon ve tırların artmasıyla birlikte trafikte sorunlar yaşandığını söyledi.
Belediye olarak Dereköy Yolu Çamlık Mevkisi’nde TIR ve Kamyon Parkı yapacaklarını ifade eden Kesimoğlu, şehir içinde TIR ve Kamyonların park etmesinin yasaklanacağını belirtti.
Ayrıca kargo firmalarının da TIR ve Kamyon Parkı’nda kargoları küçük araçlara yükleyerek kent içine sevkiyat yapacaklarını anlatan Kesimoğlu, şunları kaydetti:
"Şehir içinde birçok kamyon gelişi güzel bir şekilde park ediyor. Bu da zaman zaman trafiğin aksamasına neden oluyor. İşe gidecek vatandaşlarımız, Ambulans ve İtfaiye Araçlarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Kent içindeki trafik sorununu çözmek amacıyla tır ve kamyon parkı oluşturulması ile ilgili bir proje hazırladık. Sadece Kamyon ya da TIR değil Kırklareli’de taşıyıcı ve kargo şirketi var. Bunların büyük araçları geldiğinde trafiği engelliyor. Bu bakımdan kargo şirketleri ve kamyon kooperatiflerinin kent dışında oluşturulacak tır ve kamyon parkında araçlarını bırakacaklar. Kent içindeki trafik sorununu TIR ve Kamyon Parkı ile çözeceğiz." (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here