Başkan Karaca” Saygı Duruşu yapılmamasını kınıyorum”

19
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca; “29 Ekim Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun ve milletimizin varoluşunun tarihidir. Bağımsızlığımızı kazanmamızda yol gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, Cumhuriyet Bayramımızda yönetmeliklerle anmamızı engellemek vefasızlıktır. Bu nedenle hükümetin bu yönetmeliğini kınıyor, yönetmeliğin bir an önce değiştirilmesini talep ediyoruz.”
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski’de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenlerinde Atatürk ve Silah Arkadaşları için Saygı Duruşu yapılmamasını kınadı.
Başkan Karaca, düzenlenen kutlama töreninden sonra gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Ziyarete Babaeski Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren ile Yeşilyurt Gazetesi Köşe Yazarı Özkan Başaran da katıldılar. Başkan Karaca, açıklamalarında şunlara yer verdi; “29 Ekim Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun ve milletimizin varoluşunun tarihidir. Bağımsızlığımızı kazanmamızda yol gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, Cumhuriyet Bayramımızda yönetmeliklerle anmamızı engellemek vefasızlıktır. de bu yönetmelikten dolayı Cumhuriyet Bayramımızda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları için Saygı Duruşu yapılmadı. 2013 yılında da törenlerde aynı sorunla karşılaşmıştık ve MHP Babaeski İlçe Eski Başkanı Semih Meriç ile koyduğumuz tavır sonucu Saygı Duruşu yapılmasını sağlamıştık. Fakat bu yıl, Saygı Duruşu yapılmayarak, Babaeski’mizde ilk defa böyle olumsuz bir durum ortaya çıktı. Bu nedenle hükümetin bu yönetmeliğini kınıyor, yönetmeliğin bir an önce değiştirilmesini talep ediyoruz. Saygılarımı sunarım.” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here