Başkan Hacı’dan Fakülte’ye Destek Çağrısı

15
Kırklareli’nin Babaeski ilçesi halkının çığ gibi büyüyen ilçelerine Fakülte açılması isteklerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu Kanun Teklifi hazırlayarak destek vereceğini açıklamıştı.
HABER MERKEZİ
 Vekil Kemimoğlu’nun destek açıklamasından sonra sessizliğini bozan Babaeski Belediye Başkanı Başkan Hacı, Babaeski’ye Fakülte açılması konusu ilk önce gündeme getiren Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’a yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Son zamanlarda Kırklareli’de gündemi en çok meşgul eden konuların başında Kırklareli Üniversitesi bünyesinde açılacak olan Fakültelerin hangi ilçelere açılacağı gelmektedir. Üniversite demek bacasız sanayi demektir. Kırklareli Üniversitemiz bünyesinde açılacak olan yeni fakülteler hepimizde büyük bir heyecan uyandırmaktadır. Bu konu ile ilgili gelişmeleri, haberleri gerek sosyal medyadan gerekse yerel basınımız sizler aracılığınız ile yakından takip ediyoruz. Bizler Babaeski Belediyesi ve Babaeski Halkı olarak ilçemize Fakülte’nin açılmasını canı gönülden istiyoruz. İlçemizde Fakülte açılacağı ile ilgili twitler atılıyor, yorumlar yapılıyor inşallah bu yorumlar doğrudur. Çünkü Üniversite’nin varlığının olduğu yerlerde canlılık vardır. Üniversitenin olduğu ilçelerde kalkınma vardır. Üniversitenin olduğu yerlerde sosyal, kültürel yönden gelişmişlik vardır.  Bir fakülte açmak yeni bir fabrika yapmaktan farklı değildir. 1980’li yıllarda Lüleburgaz sanayileşme yönünde yapılan yatırımlarla nasıl hızlı bir şekilde büyüdüyse biz de Avrupa Kenti ve Üniversite öğrencilerimiz için yaşam merkezi Babaeski slagonumuz ile ilçemizin büyümesini, gelişmesini istiyoruz. İlçemize fakültenin açılması noktasında güçlü yanlarımızın ve fırsatlarımızın çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Babaeski bu konuda diğer ilçelerimize göre bana göre çok şanslı. Çünkü Babaeski kendi kimliğini koruyarak bu günlere gelen bir ilçedir. Babaeski’de çarpık kentleşme söz konusu değildir. Babaeski’nin tüm altyapısını yeniliyoruz. Babaeski asayiş olaylarının en az yaşandığı ilçedir. Babaeski Jeopolitik açıdan Trakya’nın merkezindedir ve her yere ulaşım çok kolaydır. Babaeski’mizde konaklama sorunu yoktur. Yeterli yurt, pansiyon ve kiralık daire sayısı mevcuttur. Halkımız Üniversitemize öğrencilerimize sahip çıkmakta ve onlara her zaman destek olmaktadır. Babaeski bir Kültür kentidir. Hizmete açacağımız Kültür Merkezi ve Kent Konseyi hizmet binamızda Üniversite öğrencilerimiz ders dışı zamanlarını kurslar, kültürel etkinliklerle geçirebilecek. Şuan Meslek Yüksek Okulumuzda öğretim gören öğrencilerimizle yaptığımız sohbetlerde hemen hemen hepsi ilçemizde öğretim görmekten dolayı son derece mutlu. Bizler öğrencilerimizi kendi öz evlatlarımız olarak görüyoruz ve onların her zaman yanındayız. İlçemize yeni bir fakültenin açılmasında ilçemizdeki tüm faktörlere önemli görevler düşmektedir. Eğer ilçemizde fakülte açılacaksa bu isteğimizi topyekün dile getirmeliyiz ve ilçe olarak fakülteye sahip çıkmalıyız. Ben bu konuda ilçemizdeki tüm siyasi kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize sonuna kadar güveniyorum. Bu konu ile ilgili bizlere her zaman destek olan Kırklareli Milletvekillerimiz Mehmet Siyam Kesimoğlu, Av. Turgut Dibek’e ve Av. Şenol Gürşan’a, Babaeski Halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Tüm temennimiz ilçemize Kırklareli Üniversitesi bünyesinde bir Fakülte’nin açılmasıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here