Başkan Hacı’dan; “Asfalt çalışmalarına başlıyoruz” müjdesi

15
* Kurultay yorgunu Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, ayağının tozuyla önemli açıklamalarda bulundu


HABER MERKEZİ
Gazetemiz Babaeski Temsilcisi Özkan Başaran ve Babaeski Gündem Gazetesi İdari Müdürü Ceyhun Çolak’a makamında bir araya gelen Başkan Hacı, önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Hacı, uzun zamandır  Babaeski halkının şikâyet ettiği tozdan kurtulması için düğmeye bastı.
“Önümüzdeki haftadan itibaren asfalt çalışmalarına başlıyoruz” diyen Başkan Hacı şunları kaydetti:
“Asfalt çalışmalarına Atatürk Mahallesi Biressa konutlarından başlayacağız, bu yaz bütün mahallerimizde asfalt çalışmalarımız devam edecek ve olanca süratle bozuk yolları asfaltla kaplayacağız. Böylece bu sıkıntıyı da aşacağız.
Orta çarşıda Osmanlı’dan kalan dükkânları orijinali gibi restore etmeye başladık. Türkiye de Beypazarı ve Babaeski de böyle bir çalışmanın olduğunu söyleyen Anıtlar Kurulu defalarca Bana teşekkürlerini beyan etti. Babaeski Belediyesi’nin maddi imkânlarıyla restore etmeye başladığımız Fatih Caddesi’ndeki çarşımızda aslına uygun restore çalışmalarımız devam ediyor.
Cedit Ali Paşa Camii ile Babaeski Lisesi’ne uzanan Fatih Caddesi’ndeki ana yolumuzdaki asfaltımızda bozuk olan yerleri de onaracağız. Fatih Caddesi’nde yaptığımız çevre düzenlemesinde ağaçları diktiğimiz betondan yapılan malzemeyi alışveriş merkezleri 120 TL’ye satarken biz sadece 12 TL’ye mal ederek, Belediyemiz bütçesine de önemli katkı yapmış olduk.
Babaeski’nin çeşitli yerlerini ağaçlandırıp çiçeklendirerek, güzel bir görünüm sağladık.
Mezbaha karşısındaki mezbelelik ortam şu anda çiçek bahçesine dönüşerek estetik bir güzellik oluştu.
Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi’nde İlçe Jandarma Komutanlığı binası yanındaki alana da çevre düzenlemesi yaparak yeşillendirdik. Bu alana ayrıca Fitnes Grubu ve Çocuk Oyun Grubumuz kurulacağının müjdesini şimdiden veriyorum. Babaeski’nin çeşitli mahallelerine de Basketbol alanları kurma çalışmaları da yapacağız. Bu konuda da devletimizin ilgili biriminin maddi destek verdiğini biliyorum, Babaeski Belediyesine de Basketbol alanları kurma adına devletimizin ilgili biriminin maddi destek vereceğinden hiçbir kuşkum yok.” (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here