Başkan Eren; “Ülkemin CHP İktidarı’na ihtiyacı var”

15
10 Mart 2011 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı binasında olağan haftalık toplantısı yapıldı.

HABER MERKEZİ 
Gerçekleşen toplantıya Milletvekili Aday Adayları’ndan Dt. Tuna Soykan, Turabi Kayan ve Av. İrfan Altınel, Babaeski Belediye Başkanvekili Elmaz Biner, İl Genel Meclis Üyelerinden Hüseyin Taşkın, Şahin Arslan, Babaeski Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal ve partililer katıldı.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren yaptığı konuşmasında da şunları kaydetti;
“Babaeski İlçe Yönetim birimleri 09 Mart 2011 Çarşamba tarihinde toplanarak, seçim tarihine kadar olan süredeki hususları, yapılacak çalışmaları planlamış ve görevleri büyük bir heyecan, özveriyle paylaşmışlardır. Bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 12 Haziran Seçimi’nin işaret fişeği örgütümüzce ateşlenmiştir. İlçemizde en yüksek oy oranını yakalamak, İlimizde Üç Milletvekilinin Üçünüde kazanmak ana hedefimizdir. Partililerimizin ve seçmenlerimizin bakışlarından anlıyorum ki, Ülkemin CHP İktidarına ihtiyacı vardır.”
Daha sonra Milletvekili Aday Adayları sırasıyla duygu ve düşüncelerini şöyle aktardı.
İlk söz alan Dt. Tuna Soykan şunları söyledi;
“Arkadaşlar genel merkezimiz mükemmel bir şey hazırlamış. Bu projeleri devamını bekliyoruz. Birçoğunuzun gördüğünü tahmin ediyorum. Genel aile sigortası ile ilgili çok güzel bir sunum hazırlanmış genel merkezimiz tarafından. Bizim odaklanmamız gereken en önemli nokta işte budur. Biz aile sigortası konusunu halkımıza çok iyi anlatmalıyız. Bu ülkenin Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkacak, Atatürk ilkelerine sahip çıkacak bir tane ayakta kalan gücü Cumhuriyet Halk Partisidir. Her şeye rağmen ben Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı’na armağan olarak Atatürk’ün Bursa Nutkunu sizlere takdim etmek.”
İkinci olarak söz alan Milletvekili aday adayı Turabi Kayan şunları söyledi.
“Şu anda iktidar partisi ne yaptıklarını, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Gaflet içindeler, dalalet içindeler. Belki de hıyanet içinde de olabilirler. Onu bilmiyorum. Ama bunların aldıkları emirleri uyguladıkları bir gerçek. Onun için diyorum ne yaptıklarını bilmiyorlar. Arkadaşlar önümüzdeki yapılacak genel seçimler için, CHP’nin iktidarı için ve ülkemiz için,Geleceğimiz için çok çalışmalıyız.Bu çalışmamızı arı gibi değil karınca misali planlı, durmadan, yılmadan yaparsak başarıya ulaşırız.Arkadaşlar size bir soru soracağım.Yaklaşık 90 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi. 90 yıldır CHP’yi destekleyen Amerika veya Avrupa Birliği ülkesi duydunuz mu? Olamaz. Çünkü kendilerine koşut bir ülke istemiyorlar. Atatürk’ün bir sözü vardır “Hiçbir devlet kendisinin arasına bir başka devletin yetişip gelmesini istemez. Bizim görevimiz ne yapıp edip onların arasına girmek, hatta onları geçmektir.”Bize burada düşen görev Trakya da CHP’nin bayrağını biraz daha yukarı taşımak
Üçüncü olarak söz alan Av. İrfan Altınel şunları söyledi:
“Ben yine geçen haftalarda ki gibi aynı tarzımı koruyarak kısaca konuşup sözü sizlere bırakmak istiyorum. Arkadaşlar ülkemizin tablosu ortada ben 2000 yılından bu yana düşüncelerimi yazılı ve sözlü olarak ifade ettim.Günümüzde çok açık ve net olarak gördüğümüz bir tablo var. Türkiye’yi bitiriyorlar. Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı görevini yapıyor. Buna engel olabilmek için çok dar çok az bir zamanımız var. Bu zamanı nasıl değerlendireceğiz. Çok ama çok çalışacağız. Bu Genel Seçimlerin sonucunda iktidara kavuşacağız. Değerli arkadaşlarım bir tek Cumhuriyet Halk Partisi kaldı dim dik ayakta duran. Atatürk’ün Laik, Demokratik, Çağdaş Cumhuriyeti’ni savunacak bir tek Cumhuriyet Halk Partisi var. Sıra bunu bitirmeye gelmiştir. Neden bunu anlamak istemiyoruz. Bu ülkenin aydın, çağdaş, ileri görüşlü, Atatürkçü tüm kesimlerine sahip çıkalım, destek olalım. Bu kısa zamanı çok iyi bir şekilde kullanmak zorundayız. Biz çok güzel başarılar elde ettik. Tüm Türkiye’nin özlediği sonuçlar aldık. Bunları yine alabiliriz. Ama bu yetmez. Bu başarılarımızı tüm yurda yaymalıyız. Bu ülke gidiyor. Bu ülke bir Arap ülkesi durumuna, bir Ortadoğu ülkesi durumuna dönüyor. Bunu doğrulayan bir yeni durumu söylemek istiyorum. Aile imamlarımız mübarek olsun. Bundan sonra her ailenin aile imamı olacak.
Toplantı partililerin katılımcılarla yaptıkları sohbet ve soru-cevaplarla sona erdi. (c.ç.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here