BASK, Anneleri unutmadı

10
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilciliği tarafından Anneler Günü dolayısıyla Paşa Cafe’de sabah kahvaltısı düzenlendi.


HABER MERKEZİ
09 Mayıs 2010 Pazar günü 10.00-12.00 saatleri arasında düzenlenen kahvaltıya; BASK İl Temsilcisi Rıdvan Demirel, Batoç-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Göksal Çidem, Bağımsız Büro-Sen  İl Temsilcisi Cengiz Güvenkısa, Bağımsız Haber-Sen İl Temsilcisi Şaban Akgündüz, Bağımsız Tarım-Orman-Sen İl Temsilcisi Ali Gücüyeter, Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başykanı Necmettin Duman, Şehit ve Gazi Aileleri katıldı.
Sevgileri, şefkatlari ve sabırları karşılıksız olan annelerimizin sadece bir gün değil her nefes alışımızda hatırlamamız gerektiğini belirten Bağımsız Tarım Orman ve Çevre Sendikası (Batoç-Sen) Genel Teşkilatlanma Sekreteri Göksal Çidem yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren en değerli varlıklarımız annelerimizdir. Sevgileri, şefkatleri ve sabırları karşılıksız olan annelerimizi sadece bugün değil, her nefes alışımızda, üzerimizdeki emeklerinin ne denli büyük olduğunun bilinci ile saygı ve sevgi ile anıyoruz. Bizleri çok büyük fedekarlıklarla hayata hazırlamışlardır.
Ancak en büyük fedakarlığı yapan eli öpülesi anneler vardır ki, bunu tarif etmek imkansızdır. Bu fedakarlık, vatanı uğruna evlat verebilme fedakarlığıdır. Hayatlarının baharındayken, bizim için gözlerini kırpmadan can veren şehitlerimizin şahadeti sayesinde hayatlarımızı idame ettirmekteyiz. Yıllardan beridir vatan topraklarımıza göz diken, ele geçirmek isteyenlere karşı fedakar analarımızın yetiştirdiği yiğitler sayesinde vatanımızda hala bayrağımız dalgalanmakta ve ezan sesleri sayesinde vatanımızda hala bayrağımız dalgalanmakta ve ezan sesleri duyulmaktadır. Analar yeni evlat acıları yaşamasın.
Bu vesile ile öncelikle Şehit Anneleri olmak üzere, vatanı ve milleti için hayırlı evlatlar yetiştiren bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum.” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here