“Başıboş vaziyette yakalanan atlar sahiplerine teslim edilmeyecek”

9
“Başıboş vaziyette yakalanan atlar sahiplerine teslim edilmeyecek”

Kırklareli’nin bir süredir adeta “kanayan yarası” niteliğini taşıyan, sokaklardaki başıboş atlara belki de en yapıcı adım Çiftçi Malları Koruma Meclisi’nden geldi. Meclis aldığı karar neticesinde artık başıboş atları yakaladıktan sonra sahiplerine teslim etmeme kararı aldı.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Günlerdir şehrimizin içinde tehlike saçan atlar, Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı’nın koruma alanı olan ekili alanlara girer girmez 22.12.2009 tarihinde yapılan çalışmalar neticesinde ekili alanlara ve milli servetimiz olan mahsullere zarar vermeden yakalanmıştır.

4081 sayılı Çiftçi Mallarını Koruma Kanunu gereğince at sahiplerine gerekli cezai müedeler uygulanmıştır.

Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi almış olduğu kararı at sahiplerine ileterek; “Bundan sonra başıboş vaziyette yakalanacak atlar sahiplerine teslim edilmeyecek, atlar satılacak veya başka illerdeki otlak alanlarına bırakılacaklar.

Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi olarak tüm vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını ve zarar verirken gördükleri hayvanları (0288 2141301 ) nolu telefonumuza bildirmelerini rica ederiz.” açıklamasını yaptı.

Kırklareli at yarışlarına hazırlanıyor (!)

Dün ayrıca objektiflerimize takılan bir fotoğraf, at ve at arabaları konusunda ne durumda olduğumuz bir kez daha gözler önüne serdi.

Cumhuriyet Mahallesi’ne giden yolda 12: 00 sularında iki kendini bilmez gencin at arabalarınla yaptığı yarış halka korku dolu anlar yaşattı. Yoldan geçen halk, bu görüntüyü şaşkınlıkla izlerken, yirmi birinci yüzyılda Avrupa’ ya böylesine yakın bir bölgede, çağ dışı bu görüntüleri görmekten sıkıldığını dile getirdi. Vatandaşlar ezilme tehlikesinin bulunduğunu, böylesine çirkin bir durumun okul saatlerinin yemek paydos saatlerinde yaşanmasının öneminin büyük olduğunu da sözlerine ekleyerek görevlilerin daha tedbirli davranmasını rica ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here