Baro Başkanı Okumuş, aday adaylığını açıkladı

22
Kırklareli Baro Başkanı Av. Göksel Okumuş Baro Başkanlığından istifasını açıklamasının ardından AK Parti’den Kırklareli Milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

 

 

HABER MERKEZİ

Kırklareli Baro Başkanı Av. Göksel Okumuş, 10 Mart 2011 tarihle yaptığı Baro Başkanlığı istifasının ardından 11 Mart 2011 Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı’nda Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, 24. dönem Milletvekilliği genel seçimi dördüncü aday adayının Kırklareli Baro Başkanı Av. Göksel Okumuş olduğunu ifade ederek;
“Bugün yine 24. dönem Milletvekilliği genel seçimi için partimizden dördüncü aday adayımız İlimiz Baro Başkanı Av. Göksel Okumuş, görevinden 10 Mart 2011 tarihle istifa etmiş ve bugün bize partimizden aday adaylığı için başvuruda bulundu.
Bende kendisinin başvuru evraklarının eksiksiz olduğunu gördüm. Başvurusunu kabul ederek alındı belgesini kendisine takdim ediyorum.
Bu yolda başarılar diliyoruz. İnşallah kendisi, ailesi, ilimiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olur diyoruz” dedi.
AK Parti Kırklareli Milletvekili aday adayı Av. Göksel Okumuş ise AK Parti hükümetinin bu ülkede dokunulmaz yerlere dokunduğunu belirtti.
AK Parti hükümetinin ayrıca bu dönemde çetelerle de büyük bir mücadele verdiğini söyleyen Okumuş, halkın iktidar olmaya başladığını kaydetti.
Okumuş; “Ben 1967 yılında Lüleburgaz’da dünyaya geldim. Memur bir ailenin çocuğuyum ve bir kızım var. Aşağı yukarı 20 yıldır Kırklareli Barosu’nda görev yapmaktayım. 2006-2008 döneminde Baro Başkanı seçildim ve 2008-2010’da 2. kez, 2010 ve 2012 yılları arasında 3. kez Baro Başkanı seçilerek göreve devam ederken gerek partimizden, gerek arkadaşlarımızdan gelen istekler üzerine aday adayı olmaya karar verdik. Türkiye artık hukuki bir sosyolojik kalıplara sığmıyor. İnanılmaz büyüyor ve hukuk insanların ihtiyacına cevap vermekte maalesef zorlanıyor. Biz artık inanıyoruz ki AK Parti hükümeti gerçekten bu ülkede dokunulmaz şeylere dokundu. Biliyorsunuz 82 anayasasıyla Türkiye bir vesayet düzenine itildi. Bir tarafta askeri vesayet, bir tarafta devletin diğer ve yargı kurumlarıyla, Yargıtayıyla, Danıştayıyla ciddi bir vesayet altına sokuldu Türkiye. Malumuz olduğu üzere çetelerle de büyük bir mücadele yapıldı bu dönemler. Yaşadığımız referandum sonucu ortaya çıktı ve Türkiye de artık dokunulmaz denilen şeylere dokunulmaya başladı. Halk gerçekten iktidar olmaya başladı. Bizde Kırklareli Baro Başkanı olarak duyarsız kalmamız mümkün değildi. Gerçekten gerek Barolar Birliği’nde, gerek Türkiye çapında bu konuda çok ciddi çalışmalarımız oldu. Şimdiye kadar Baro Başkanı olarak hizmet etmiştik Kırklareli’ne. Allah nasip ederse şansımız ve bahtımız varsa bundan sonra inşallah Milletvekili olarak gerek Kırklareli’ne, gerek Kırklareli’nin ilçelerine, memleketimize, doğduğumuz büyüdüğümüz topraklara hizmet etmek istiyoruz. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Teşekkür ediyorum. Diğer bütün aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Allah yardımcımız olsun. Hakkımızda hayırlısını nasip etsin hepimize. Çok teşekkür ediyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here