Balkan öğrencilerinin kayıtlarında son 2 gün

9
Kırklareli Üniversitesi Öğrenci işleri Daire Başkanlığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Lisans ve Ön Lisans Programları’na kayıt hakkı kazanan Balkan Uyruklu Aday Listesi’ni ve koşullarını açıkladı.  
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Öğrenci işleri Daire Başkanlığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Lisans ve Ön Lisans Programları’na kayıt hakkı kazanan Balkan Uyruklu Aday Listesi’ni ve koşullarını açıkladı.  
Kırklareli Üniversitesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: 
“Kırklareli Üniversitesine yerleştirilen Balkan Uyruklu adaylar, kayıtlarını 03 Ekim 2013 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kayıt Bürosu’nda yaptırabilecekler.
* “Öğrenim vizesi olmayan adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacak”
Kaydını yaptıran tüm yabancı uyruklu adaylar 04 Ekim 2013 tarihinde yapılacak olan Türkçe Düzey Belirleme Sınavı’na girmek zorundadırlar. Bu sınavdan yeterli not alanlar eğitimlerine başlayabileceklerdir. Yeterli not alamayanlar Türkçelerini yeterli düzeye çıkarmak için 1 yıl izinli sayılacaklardır. (Sınava girmeyen öğrenciler başarısız sayılır ve Türkçe eğitimi alırlar.) Adaylar Türkçe Eğitimi’ni Kırklareli Üniversitesi TÖMER’de almak zorundadırlar. (Başka bir TÖMER’e giden öğrencilerin kurs belgeleri kabul edilmeyecektir.)
* Kesin Kayıt İşlemlerinde İstenen Belgeler:
• Kırklareli Üniversitesi davet mektubu
• Lise diplomasının veya lise düzeyindeki öğrenim belgesinin aslı
• Lise diplomasının Türkçe noter onaylı kopyası
• Diploma denklik belgesinin aslı
• Lise Not Ortalaması dışında bir sınav türü ile yerleştirilen öğrenciler için sınav sonuç belgesinin aslı
• Öğrenim vizesi alınmış pasaportun Türkçeye çevrilmiş noter onaylı kopyası (Öğrenim vizesi olmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.)
• 8 Adet 4,5×6 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son 6 ay içinde, önden ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır)
• Türkiye’de geçimini sağlayabilecek maddi güce sahip olduğunu gösterir taahhütname (Taahhütname için tıklayınız.)
• Anne ya da baba aylık maaş bordrosu (Aylık maaşını gösterir ıslak imzalı belge)
• Adayların, öğrenim ücretlerini Kırklareli Merkez’de bulunan Ziraat Bankası’nın aşağıdaki hesap numaralarına ad soyadı ile yatırmaları gerekmektedir.(2013-2014 eğitim-öğretim yılı katkı payı/öğrenim ücretleri Bakanlar Kurulu kararı ile açıklanacak olup, henüz açıklanmamıştır. 2013-2014 katkı payı/öğrenim ücretlerinin ilk taksiti bu dönem alınacaktır. Bir fark oluşması halinde 2.dönem katkı payı/öğrenim ücretine, bu fark da dahil edilerek alınacaktır.)
• Başvuru ücreti 250 TL. (Kırklareli Üniversite’nde alınacaktır.)
• Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na kayıt yaptıracaklar için T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı tam teşekküllü bir hastaneden ya da ülkelerindeki bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekmektedir. (Kendi ülkelerinizden alınacak heyet raporlarının Türkçeye çevrilmesi gerekmektedir.)
• Tüm Yabancı Uyruklu Öğrenciler için 04 Ekim 2013 tarihinde Türkçe Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır. (Tüm Yabancı Uyruklu Öğrenciler bu sınava girmek zorundadır.)
• Kayıt olduktan sonra en geç 1 ay içinde Oturma izni/İkametgâh Tezkeresi’nin alınması ve fotokopisinin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına getirilmesi gerekmektedir.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here