Bakanlık Temsilcileri toplandı

9
Kırklareli’de faaliyet gösteren Tarımsal Kalkınma Kooperatifler, Üst
Birlikler, Sulama Kooperatifleri, Üretici ve Islah Amaçlı Kurulan
Birliklerin her yıl düzenledikleri Genel Kurul Toplantıları’nda görev
yapan Bakanlık Temsilcileri Tarım İl Müdürlü Konferans Salonu’nda
toplandı.

HABER MERKEZİ

Her yıl Aralık ayında düzenlenen toplantıya Destekleme Şube Müdürü Erhan Güçlü, Destekleme Şube Müdürlüğü çalışanları ile tüm ilçelerimizden ilgili teknik elemanlar katıldılar.
Destekleme Şube Müdürü Erhan Güçlü’nün açılış konuşmasının ardından Kooperatif Birimi görevlisi Rahmi Ocak, 2010 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra Kooperatifler için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yeni olarak hazırlanan anasözleşme maddeleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından genel kurulların müracaat usul ve esasları, gündemde bulunması gereken maddeler, genel kurul sonrası Tarım İl Müdürlüğü’ne ibrazı zorunlu belgeler konularında ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler verildi.
İlçe Müdürlükleri’nin katılan personellerin de yakın ilgi gösterdiği toplantıda Kooperatifçilik Kanunu ile anasözleşme hükümleri ile genel kurullarda yaşanan problemler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.
İlimiz merkezi ve ilçelerimizde Kooperatifçilik konusunda hizmet standardizasyonun sağlanması amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen toplantı oldukça verimli geçti. Düzenlenen toplantı, 2011 yılında yapılacak çalışmaların görüşülmesinin ardından sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here