Bakan Müezzinoğlu önce açacak, sonra temel atacak

10
* Bugün Kırklareli’ye gelecek olan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Babaeski Devlet hastanesi’ni hizmete açacak. Ardından merkez ilçeye geçecek olan Bakan Müezzinoğlu Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temelini atacak.

HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu bugün Kırklareli’ye gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunarak açılış ve temel atma törenlerine katılacak.
Babaeski İlçesi’nde yapımı tamamlanan Babaeski Devlet Hastanesi’nin saat 14.00’te yapılacak olan açılış törenine katılacak olan Bakan Müezzinoğlu ardından saat 15.30’da Kırklareli merkez ilçeye gelerek Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temelini atacak.
* “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözümüzü tuttuk”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Kırklareli’de gerçekleştireceği programla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu bir dizi açılış törenlerinde bulunmak ve teşkilatımızla bir araya gelmek üzere bugün ilimize geliyor. Bakanımız ilimize yapacağı ziyaret programı kapsamında ilk olarak Babaeski İlçemizde yapımı tamamlanan Devlet Hastanesi’nin saat 14.00’te açılışını yapacak. Buradaki açılışın ardından saat 15.30’da Kırklareli merkez ilçeye geçecek. İhalesi yapılan Kırklareli Devlet Hastanesi ile aynı bölgede yapımına başlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenine katılacak. Katılacağı temel atma törenlerinin ardından Sağlık Bakanımız Müezzinoğlu akşam 19.00-21.00 saatleri arasında ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşları’nın Başkan ve Yöneticilerinin yer alacağı yemeğe katılacak.
Bakanımız Müezzinoğlu ile seçime kadar gerek Babaeski Devlet Hastanemizin hizmete girmesi ve gerekse de Kırklareli Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temellerinin atılması konusunda çalışmalar yapmıştık. Bunu da daha evvel vatandaşlarımız ile paylaşmıştık. Bu vesile ile Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzioğlu’na ve Bakanlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bizleri vatandaşlarımıza karşı mağdur etmediler.  Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözümüzü tutmuş olduk. Hayırlısıyla da en kısa zamanda da inşaat tamamlanarak vatandaşlarımıza hizmet verir hale gelinecektir.
* “30 Mart akşamı Kırklareli AK Parti Belediyeciliği ile tanışacak”
Sahada en aktif olarak çalışan parti AK Parti’dir. Vatandaşlarımızdan da artık genel siyasi irade de ülkemizin elde etmiş olduğu kazanımların yerelde de il merkezimiz başta olmak üzere diğer İlçe ve Beldelerimize de sirayet etmesi anlamında AK Belediyeciliğin istendiği noktada ciddi anlamda talepler geliyor. Bu taleplerde anketlere çok olumlu bir şekilde yansıyor. Başbakanımız son 3 ay içerisinde 2 kere ilimizde misafir ettik. Kendileri de ilimizden son derece olumlu intibalarla ayrıldılar. İnanıyoruz ki 30 Mart akşamı Kırklareli AK Partili bir Belediyeciliğe hazır hale gelecektir. Çünkü biz başlangıçtan beri bu seçimin bir hizmet yarışı olduğunu ifade ediyoruz. Bizlerle beraber bu yarışa çıkan diğer siyasi parti adaylarının da ortaya koymuş olduğu projeler ile bizim adayımızın ortaya koyduğu projeleri halkımızın karşılaştırmasını istiyorum. Bu karşılaştırma olduğu halde zaten başka bir siyasi partiye mensup arkadaşlar dahi olsa partimizin Adayı Selahattin Minsolmaz’ın ortaya koyduğu projelerin hem yapılabilirlik anlamında hem de şehrin ihtiyacı anlamında büyük önem arz ettiğini ve şehrin açıklarını ve eksikliklerini gidereceği noktasındaki inancımız tamdır. Biz vatandaşlarımızın bu durumu bu şekilde değerlendirdiğini ve bundan sonraki süreçte de değerlendireceğini düşünüyoruz. Bu bir hizmet yarışıdır. Biz hiç kimsenin bu anlamdaki yapmış olduğumuz yarış esnasında siyasi düşüncesine bir saygısızlığımız söz konusu olamaz. Şu ana kadar diğer siyasi partilere oy vermiş vatandaşlarımızdan bu seçimde AK Parti’ye oy vermelerini ve AK Parti Belediyeciliği’nin ilimizde tesis edilmesini onlardan arzu ediyoruz. Onların hizmetkârı olacağımızı her zaman yineliyoruz. Bu burada kimseye yukarıdan tepeden bakacak bir siyasi anlayışta değil, hizmetkâr olma anlayışında olduğumuzu vurgulamak istiyorum.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here