Babaeski’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü coşkulu bir program ile kutlanacak

26
Babaeski’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü coşkulu bir program ile kutlanacak

Babaeski’nin  düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü 9 Kasım günü ilçede yapılacak olan coşkulu bir kutlama programı ile kutlanacak. Saat 13.00’da resmi daireler, okullar ve kurumlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak bir dakikalık saygı duruşu yapılacak.

Aynı saatte kürsüde bulunan Kurtuluş kızının askeri birlik komutanı tarafından özgürlüğüne kavuşturulması canlandırılarak, kurtuluş kızı ve askeri birlik komutanına plaket verilecek. Programın devamında ise 5. Kolordu Bölge Bandosu ve Babaeski Belediye bandosu eşliğinde Istiklal Marşı okunarak şanlı bayrağımız göndere çekilecek.

Aynı anda Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nı temsilen şehitliğe çelenk konularak bayrağımız göndere çekilecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ilk olarak Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, onun ardından ise Garnizon Komutanlığı adına Üs. Tğm. Burak Serhat Karasu konuşmasını gerçekleştirecek.

Okullar temsilen şiirler okuyarak, sırasıyla Plevne Ilköğretim Okulu Van yöresi halk oyunları ekibinin gösterisi, Babaeski Lisesi Kırklareli yöresi halk oyunları ekibinin gösterisi, Bulgaristan Varna Modern dans topluluğun gösteri ve Cumhuriyet Ilköğretim Okulu çiftetelli grubu gösterilerini sergileyecek. Program Kurtuluş kupası bilardo turnuvası plaket ve ödül töreni, Kurtuluş kupası biriç turnuvası plaket ve ödül töreni ve ardından tören geçişi ile devam edecek. Daha sonra ise Şükran Kurulu’nun Subay Gazinosu’nda Şükran Sunumu gerçekleşecek.

Gün boyu devam edecek olan yıldönümü kutlama programı saat 18.00’da Tansa salonunda kokteyl ile sürecek. Saat 20.00’da ise Hükümet Meydanı’nda Babaeski Belediye Bandosu ve Babaeski Lisesi bandosu eşliğinde fener alayı gerçekleştirilecek. Fener alayı ile Babaeski’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü kutlama programı son bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here