Babaeski’deki Kanatlı Hayvanlar Festivali’ne katılım yoğun oldu

46
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde 29 Kasım 2009 Pazar günü Çamlık Aile Bahçesi’nde yapılan “2. Babaeski Kanatlı Hayvanlar Festivali” yoğun bir katılımla gerçekleşti. Havanın günlük güneşlik ve yazdan kalma bir bayram gününe denk gelmesi katılımı yoğunlaştırdı. Trakya’nın her yerinden gelen güvercin severler, İstanbul’dan bile gelen katılımcıları ağırladı.

HABER MERKEZİ

Babaeski Kanatlı Hayvanlar Derneği yönetiminin yoğun çabalarıyla haftalardır Trakya’nın bütün Kanatlı Hayvanlar Dernekleri’ni tek tek gezen Babaeski Kanatlı Hayvanlar Derneği Yönetimi çabalarının ürününü de yoğun katılımı gerçekleştirmekle almış oldu.
Babaeski Kanatlı Hayvanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayhan Akcan, Ali Erdi, Tezgün Şen, Mete Bakkaloğlu, Mustafa Akcan, Osman Berber, Ercan Akcan, Talip Aydemir’in organize ettikleri festivaldeki Güvercin Yarışmaları’nda çeşitli Kupalar ve Madalyalar da verildi.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın da çelenk göndererek kutladığı festivale, Belediye Başkanı’nı temsilen Belediye Meclis Üyesi İsmet İlteralp katılarak, festivalde çeşitli Kupalar ve Ödüller verdi.
Kırklareli Eski Milletvekillerinden Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da katıldığı festivalde güvercin satışları da yapıldı.  Kurulan kafeslerde sergilenen süs güvercinleri ile diğer ırk güvercinler,  Babaeskiler tarafından çocuklarını da getirerek ziyaret edildi. Öte yandan da Bayram için Babaeskililer adına çok renkli bir değişiklik oldu.
Babaeski Kanatlı Hayvanlar Derneği Yönetimi’nin Trakya’daki bütün Kanatlı Hayvanlar Dernekleri’ni tek tek gezerek davetlerini değerlendiren Trakyalı Güvercin severleri Babaeski de gerçekleşen festivali çok beğendiklerini söylediler.
Çeşitli Süs Kuşları, Sülünler, Süs Tavukları’nın da sergilendiği “2. Babaeski Kanatlı Hayvanlar Festivali”ne Yaban TV’de çekim yaparak katıldı. İlerleyen günlerde Babaeski’deki Kanatlı Hayvanlar Festivali’ni, Yaban TV’de yayınlanıp izleneceğini söyleyen, Babaeski Kanatlı Hayvanlar Dernek Yöneticileri, Başarılı bir festival gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da her yıl Festivalin tekrarlanacağını ve daha da güzel yapılması için profesyonelce çalışacaklarını ifade ettiler. (ö.b.)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.