Babaeski’de “Bale Kursu” açıldı

30
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi ve Kent Konseyi’nin katkıları ile Babaeski ilçemizde çocuklara yönelik olarak yaz boyunca sürecek olan “Bale Kursu” açıldı.

HABER MERKEZİ

Babaeski Noterliği’nin karşısında tahsis edilen modern Dans Salonu’nda haftada bir gün gerçekleştirilecek olan kursun açılışı Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kent Konseyi Başkanı İsmet İlteralp ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Selim Tuna tarafından gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Hacı açılışta yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Babaeski’mizin geçmiş tarihine bakıldığında bu tarz etkinliklerin bölgemizde sadece ilçemizde olduğunu görürüz. Bunun zamanla bırakılıp adeta yok olduğu bir dönemde belediyemizin, kent konseyi kültür sanat grubunun ve sizlerin gayretlerinizle kaybettiğimiz değerlerimizi yeniden canlandıracağız.
Bu sene başlayacak olan Bale Kursları’na tanıtımın yapılmaya başlandığı tarihten itibaren her geçen gün yoğun bir ilgi gösterildi. İlk günlerde ailelerin çocuklarını göndermeyecekleri düşünülürken bunun aksine büyük bir rağbet oldu. Aileler bu defa çocuklarının ellerinden tutarak kursa getirdiler. Ben ailelere çocuklarının gelişimi için göstermiş oldukları çabadan dolayı çok teşekkür ederim.
Açılacak olan Bale Kursu çocuklarımızın sosyal gelişimlerini desteleyecek ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Çocuklarımıza, gençlerimize ve yetişkinlerimize yönelik kültürel, sanatsal çalışmalarımız, toplum bilincini geliştirmek, sanata olan ilgiyi arttırmak, düşünen, üreten bireyleri bir araya getirip ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Avrupa Kenti Babaeski’yi yaratmanın yolu her ne kadar alt yapıdan geçse de kültür ve sanat ruhuna sahip olmadan tam anlamıyla gerçekleştirilemez. En kısa sürede ilçemize bir kültür-sanat merkezi kazandırıp çocuklarımızın daha modern koşullarda kendilerini geliştirmelerini sağlayacağız. Sağlıklı nesiller sosyal hayatın güçlenmesiyle gerçekleşmektedir. Bu nedenle İlçemizde bundan sonra da kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetler devam edecektir.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; "Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Bir millet sanata önem vermedikçe büyük bir felakete mahkûmdur" diyerek sanatın önemini, millet hayatındaki rolünü açıklamıştır. Bu nedenle ilçemizde düzenlenecek olan sanatsal, kültürel faaliyetlere sahip çıkıp, desteklemeliyiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here