Babaeski Ticaret Borsası’nda AB projeleri devam ediyor

25
Babaeski Ticaret Borsası’nda AB projeleri devam ediyor

Babaeski Ilçesi’nde, Ticaret Borsası Başkanlığı ve Yambol Şehri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın birlikte ortak proje çalışmaları devam ediyor. 

Avrupa Birliği’nin sınır ötesi işbirliği programı kapsamında, Babaeski Ticaret Borsası ile Bulgaristan’ın Yambol Ticaret ve Sanayi Odası arasında ortak projeler için başvuruda bulunuldu.

Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, proje ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Katılım Öncesi Yardım Aracı kapsamında yürütülmekte olan 2007 CB16 IPO 008- 2009 – 1 teklif çağrılı Bulgaristan- Türkiye Sınır Ötesi Işbirliği Programı, dahilinde Borsamız, Bulgaristan-Yambol Ili’nin Ticaret ve Sanayi Odası ile lider ortak ve partner ortak olarak 2 proje teklifi sunacaktır. Katılım öncesi yardım aracı (IPA) kapsamında yürütülmekte olan ve Bulgaristan Bölgesel kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı ile Türk Işbirliği ve Kalkınma Idaresi Başkanlığının ortak yönetiminde gerçekleştirilecek program dâhilinde sunulacak proje tekliflerinde, son aşamaya gelindi. Bu kapsamda Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olarak şahsım ve  Bulgaristan-Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.  Stoyço Stoyçey arasında AB proje başvuruları ile ilgili imzalar tamamlandı."

Babaeski Ticaret Borsası yılın son meclis toplantısını yaptı

Babaeski Ticaret Borsasının 13. Olağan ve yılın son Meclis Toplantısı yapıldı. Yapılan bu toplantıya tüm Meclis üyeleri eksiksiz katıldı.

Toplantı gündeminin en önemli maddesi 2010 yılı tahmini gelir gider bütçesinin görüşülmesiydi. 2010 yılı tahmini gelir gider bütçesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fahrettin ÖZÜN tarafından okundu ve meclis üyelerince etraflıca müzakere edildikten sonra 650 bin gidere karşı, 650 bin TL’ye denk gelir bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündeme konu teşkil eden, diğer konuların görüşülmesine geçildi. Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün; yine 5174 sayılı Odalar ve Borsalar Birliği kanununda meydana gelen değişiklikler hakkında meclisi bilgilendirdi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde ilçemizin, ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin ekonomisi ile ilgili karşılıklı görüşler konuşuldu.

Son olarak ta Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün geçtiğimiz günlerde Bulgaristan Yambol ilinin Ticaret ve Sanayi Odası ile lider ortak ve partner ortak olarak sunduğu proje teklifleri ile bilgilendirme yapıldıktan sonra hayırlı olması dileği dilendi.

Diğer taraftan yeni yıl sebebi ile Yönetim Kurulu başkanı Sayın Fahrettin Özün’ün tüm meclis üyelerine ve çalışanlarına vermiş olduğu küçük hediyeler meclis üyeleri ve çalışanlar arasında memnuniyet yarattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.