Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi resmen açılıyor

15
30 Kasım 2011 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin resmi açılışı bugün düzenlenecek olan törenle yapılacak.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram’ın yoğun çabaları sonucunda teşkilatlanma çalışmaları tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) Kırklareli’deki son ayağı olan Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin resmi açılış töreni bugün düzenlenen törenle yapılacak.
30 Kasım 2011 Çarşamba gününden itibaren Hacı Hasan Mahallesi Tuzsuz Mehmet Efendi Caddesi No. 3/B’deki 225 metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayan Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılış töreni saat 14.30’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram yapacağı açılış konuşmasında, SGK’nın Kırklareli’deki teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili katılımcılara bilgiler verecek. Ardından Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan bir konuşma yaparak, Sosyal Güvenlik Merkezi’nin Babaeski’de açılmasının önemine değinerek, kuruluş aşaması hakkında bilgiler verecek. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı adına konuşma yapılmasının ardından gelen kutlama telgrafları okunacak. Ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından birer konuşma yapılacak. Plaket Töreni ve Folklor Gösterileri’nin ardından Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilecek. 
Düzenlenen açılış programı, kokteylin ardından verilecek yemek ile sona erecek.  
* 60 bin kişiye yerinde hizmet verilecek
9 kişiyle hizmet verilecek merkezde Babaeskili ve Pehlivanköylü vatandaşlarımızın her türlü sosyal güvenlik hizmet ihtiyacı İl’e gidilmeksizin burada karşılanacak. İlçe genelinde Babaeski’deki 5 bin 691 SSK’lı, 3 bin 517 Bağ-Kur’lu, bin 808 Emekli Sandığına tabi kişiye , Pehlivanköy’de ise  112 SSK’lı, 344 Bağ-Kur’lu ve 101 Emekli Sandığına tabi olmak üzere toplam 11 bin 573 kişiye işveren ve sigortalı bazında her türlü hizmet verilecek. Bu hizmet ile aileleri ile birlikte yaklaşık 60 bin civarındaki kişi merkeze gelmesine gerek kalmadan açılacak olan Sosyal Güvenlik Merkezinden işlemlerini kısa süre içinde bitirme imkanına kavuşacaklar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.