Babaeski siyasetinde Özgür Balmumcu rüzgarı esiyor

17
Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski  İlçe Kongresi’nin ardından, siyasi kulislerde ve  halk arasında yapılan değerlendirmelerde  en çok konuşulan isim, Özgür Balmumcu oldu.
Özkan Başaran
Geçtiğimiz yıllarda CHP Babaeski Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Özgür Balmumcu, Babaeski’de Pepsi  Bayi’liği yapan genç bir işadamı.
Babaeski Gazi Kemal Mahallesi’nin büyük ailelerinden, Balmumcu Ailesini’nin en sevilen evlatlarından biri olan Mehmet Ali Balmumcu’nun oğlu Özgür Balmumcu, halk arasında dürüst ve sözünün eri kişiliği ile tanınıyor.
CHP Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunduğu günlerde birçok genç ile gönül bağı kurmasını bilen, Özgür Balmumcu’nun Ak Parti saflarında siyasete girmesi Babaeski’de büyük yankı uyandırdı.
Genç işadamı Özgür Balmumcu’nun AK Parti Listesi’nde olduğunu duyan Babaeski’liler Gazi Kemal Mahallesi’nin geniş ailelerinden biri olan Balmumcular’ın en çok sevilen bir evladının AK Parti’de siyasete atılmasının Babaeski’deki AK Parti’ye olan desteği oldukça arttıracağını konuşuyorlar.
Çiçeği burnunda AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Mali Müşavir Güray Genç’in AK Parti’ye kazandırdığı  Özgür  Balmumcu’nun ismi uzun bir süre de, AK Parti Babaeski İlçe Başkanlığı’na ısrarla istenmesiyle konuşuluyordu.
CHP’den önemli bir kayıp diye de değerlendirilen Özgür Balmumcu’nun, AK Parti saflarında hangi görevlere geleceği Babaeski siyasi kulislerinde  şimdiden merak konusu olmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here