“Babaeski Modern Sanayii” Projesi tanıtıldı

11
MOBESA Kameraları Babaeski Sanayi Projesi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Babaeski Belediye Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirildi. 
HABER MERKEZİ
MOBESA Kameraları Babaeski Sanayi Projesi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Babaeski Belediye Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirildi. 
Gerçekleştirilen projenin tanıtımı Babaeski Belediyesi, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kaymakam M. Asım Alkan, İlçe Emniyet Müdürü, Daire Amirleri, Emniyet mensupları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.
Tanıtım öncesi bir konuşma yapan Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı konu hakkında şu açıklamaları yaptı;
“Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Babaeski Modern Sanayii” Projesi Tanıtım Toplantımıza hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.2013 Yılı Babaeski Belediyesi için adeta proje yılı olmuştur. Kanalizasyon altyapımızın yenilenmesi, yeni su depomuz ve içme suyu şebeke hattımızın yenilenmesi, İnteraktif Belediye Hizmetlerinin ilçemize kazandırılması, Atık Su Arıtma Tesisimizin inşaatına başlanması, Şeytan Deremizin ıslah edilmesi, Adil Onat Caddemizin hizmete açılması, Hal Dükkanlarımızın yenilenmesi, Temizlik Hizmetlerinin belediyemiz bünyesine kazandırılması, Kültür Merkezimizin hizmete açılması ve son olarak bugün burada tanıtımını yapacağımız Sanayi Bölgemizin MOBESA Kameraları ile donatılması projelerimizi ilçemizde hayata geçirdik. Babaeski Modern Sanayi Projemiz İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde yapacağımız örnek bir projedir. Ben hepinizin huzurunda ortaklaşa çalışma yapacağımız Emniyet Müdürümüz İbrahim Çıldır ve ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde artık sanayimiz daha güvenli hale gelecektir.
2011 yılından itibaren her sabah sanayi esnaflarımızla gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarında her bir esnafımızın bizden talebi sanayi sitemizin güvenliğinin sağlanması idi. Esnaflarımızın bu talebini yerine getirmek için hemen teknik ekibimizle birlikte çalışmalara başladık ve projemizi hazırladık. Projemizi Kalkınma Ajansımıza sunduk ve Ağustos ayında Trakya Kalkınma Ajansı ile finansal destek sözleşmemizi imzaladık. Babaeski Belediyesi denince artık proje üreten ve projeleri kendi emekleri ile hayata geçiren bir belediye akıllara gelmektedir. Babaeski’miz artık projelerle bölgemizde isim yapmaktadır. Şuan Kalkınma Ajansı destekli ilçemizde 3 proje uygulanmaktadır. Cumhuriyet İlkokulumuz, Halk Eğitim Müdürlüğümüzün projelerinde de Babaeski Belediyesi’nin imzası vardır. Biz gerçekten personelimiz ile ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarımız ile çok büyük bir aileyiz. İlçemize kazandırılacak olan her bir proje ilçemizin gelişmesine çok büyük katkı sağlamaktadır ve bizler her zaman proje üretmeye, ilçemizde ki kamu kurum ve kuruluşlarımıza proje desteği vermeye hazırız. 
Ben sizlere kısaca Kurulacak olan MOBESA Kamera Sistemimizden de biraz bilgi vermek istiyorum. Yapacağımız ihale ile Sanayi sitemiz son teknolojik kameralarla donatılacaktır. MOBESA Kamera Sistemimiz ilçe emniyet müdürlüğümüzün mevcut sistemi ile entegre çalışacaktır. Yani Emniyet Müdürlüğünde görevli olan memurlarımız 7 gün 24 saat sanayi sitemizin güvenliğini sağlayacaklardır. Ayrıca sanayi esnaflarımızın tüm bilgilerini web sitemize verilecek link ile vatandaşlarımızın kullanımına da açacağız. Vatandaşlarımız sanayide herhangi bir ihtiyaçları olduğu zaman hangi bölümde hangi esnaflarımızın bulunduğunu web sitemiz üzerinden alabileceklerdir. Teknik arkadaşlarımız sizlere projemiz hakkında birazdan detaylı bilgi verecekler. Sanayi sitemize, sanayi bölgemizde bulunan esnaflarımıza destek olmak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Projemiz ilçemize ve sanayide bulunan esnaflarımıza, Babaeskimize hayırlı, uğurlu olsun.”
Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın konuşmasından sonra Babaeski Kaymakamı M. Asım Alkan da Sanayi Bölgesinde geçmişte hırsızlıklar olduğunu MOBESA Sistemi’nin kurulmasının çok maliyetli olduğu için bu güne kadar gerçekleştirilemediğini söyledi.
Kaymakam Alkan, Sanayi Bölgesi’ne kurulan MOBESA Sistemi’nin Babaeski Belediye Başkanlığı’nın yaptığı proje ile gerçekleştiğini belirtti ve Başkan Abdullah Hacı’ya teşekkür etti. Kaymakam Alkan, MOBESA Kamera Sistemiyle hırsızlıkların da önüne geçileceğin i ifade etti. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.