Babaeski Kaymakamlığı’nın projeleri hayata geçmeyi bekliyor

19
Kırklareli’nin Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ilçe halkının rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için her alanda projeler geliştirerek, bunların hayata geçirilmesi için yoğun bir çaba sarfediyor.
HABER MERKEZİ
* “9 vatandaşımıza 3’er tane Büyükbaş Hayvan vermek istiyoruz”
Kendisi ile yaptığımız görüşmede Kaymakam Alkan şu anda gündemlerinde olan projelerle ilgili olarak şunları kaydetti:
“9 vatandaşımıza 3 Büyükbaş Hayvan Projemizi sisteme girdik. Genel Müdürlük tarafından kabul görülürse 9 vatandaşımıza 3’er tane Büyükbaş Hayvan vereceğiz. Bunların 8 yılda geri ödemesi olacak. İlk 2 yıl hiç ödeme yok. Geri kalan 6 yılda da eşit taksitle faizsiz olarak geri ödemesi yapılacak. Bu projemiz ile vatandaşımızın üretime katkıda bulunarak geçimini sağlamasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. 
* “74 roman vatandaşımıza ev projemiz onay bekliyor”
74 roman vatandaşımız için TOKİ aracılığıyla Hacı Hasan Mahallemize konut yapma projemiz var. Genel Müdürlüğümüze gönderdiğimiz bu projemiz kabul edilirse, bu vatandaşlarımıza ev yapmayı düşünüyoruz. Bu projemizi de hayata geçirmek için çalışıyoruz.    
* “200 kişilik Öğrenci Yurdu için çalışmalarımız sürüyor”
Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesine ortaöğrenim öğrencilerimiz için 100 kız, 100 erkek olmak üzere toplam 200 kişilik Öğrenci Yurdu yapmak istiyoruz. Çünkü köylerimizden ilçemize çok fazla öğrenci taşımalı olarak geliyor. Durum böyle olunca da öğrencilerimiz yollarda yorgun bir şekilde ders yapmak zorunda kalıyorlar. Buda başarılı olmalarını etkiliyor. Eğer burası yapılırsa bu yol yorgunluğundan kurtulup, öğlenleri de yemek yeme imkanına kavuşacaklar. Bu yurdun yapılacak olan arazinin kaymakamlığımıza 49 yıllığına tahsis edilmesi için Maliye Bakanlığı’na teklifte bulunduk. Şimdi bu teklifimize verilecek olan cevabı bekliyoruz. Onay gelirse çalışmalarımız başlatacağız.
* “Anadolu Lisemizin binası yetersiz durumda”
24 derslikli Anadolu Lisesi yapılması için geçtiğimiz sene teklifte bulunulmuş ancak Devlet Planlama Teşkilatı kabul etmemiş. Biz bu yılda tekrar teklifte bulunduk. Eski binada sabahçı ve öğlenci diye ikili öğretim yapılıyor. Şu an ki binamız yetersiz geliyor. Eğer teklif ettiğimiz bu okul yapılırsa bu okulumuzda tekli eğitim ve öğretim yapılacak. Böylelikle rahat bir eğitim verilmiş olacak.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here