Babaeski İlçe Müftüsü Ali Kotan göreve başladı

85
Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı görevinden, Babaeski İlçe Müftülüğü’ne atanan Müftü Ali Kotan Babaeski’de göreve başladı.
HABER MERKEZİ
Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı görevinden, Babaeski İlçe Müftülüğü’ne atanan Müftü Ali Kotan Babaeski’de göreve başladı.
Babaeski İlçe Müftülüğü’nde göreve başlayan Ali Kotan, 1950’de Erzurum merkez Güzelova Köyü’nde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda babasından Kur’an-ı Kerim okumasını öğrenerek 10 yaşında Hafız oldu. Bölgede ilmiyle meşhur olan Erzurum Müftüsü Osman Bektaş’ın yanı sıra Çat Müftüsü Halis Emek ve Eski Diyanet İşleri Başkanları’ndan Mehmet Nuri Yılmaz’dan Arapça ve Dini İlimler Alanı’nda Medrese Eğitimi aldı. İlk, Orta ve Lise Eğitimleri’ni dışarıdan tamamlayan Kotan 1970-71 yıllarında vatani görevini yaptı. 1974 yılına kadar Fahri İmam-Hatiplik yapmış ve 1975’de ise Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı Camii’nde resmi olarak İmam-Hatiplik görevine başladı. Erzurum Yüksek İslam, İslami İlimler ve son olarak Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirip, 1986’da Isparta Sütçüler İlçesi’nde Stajyer Müftülük görevine başlayarak sırasıyla Eskişehir Çifteler, Edirne Keşan Müftülükleri görevinde bulundu. 2008 yılında Tekirdağ İl Müftü Yardımcısı olarak atandı. Eylül 2013’te Kapaklı İlçe Kurucu Müftüsü olarak görev aldı. 2014 Haziran Ayı sonlarına kadar buradaki görevini sürdürdü. Daha sonra Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı görevine tekrar geri döndü. İyi derecede Arapça bilen Ali Kotan evli ve 2 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here