“Babaeski için büyük bir hizmet”

15
Kırklareli’nin Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, ilçede 1 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan Sosyal Güvenlik Merkezi’nin ilçede yaşayan vatandaşların işlerini kolaylaştırma bakımından çok güzel ve büyük bir hizmet olduğunu belirtti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde 1 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan Sosyal Güvenlik Merkezi’nin ilçe vatandaşlarının Kırklareli veya Lüleburgaz’a gitmek zorunda olmaktan kurtaracağını ve bu sebeple de çok büyük bir hizmet olduğunu belirten Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan şunları kaydetti:    
“Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz Mehmet Bayram ilçemizde kendi binasıda bir Sosyal Güvenlik Merkezi açılması için çok uğraş verdi. Ancak bu binanın yapılabilmesi için 2012 yılı yaktırım planına dahil edilebileceği belirtildi. Bunun üzerine bana Babaeski’de kiralama yöntemi ile yer bulunup bulunmayacağını sordu. Bende kendisine bunu araştıralım dedim. Bu konuda ilk önce aklıma Esnaf Odası geldi. Esnaf Odası Başkanı Türkay beyi aradım. Kendisi bize yardımcı olabileceklerini söyledi. Diğer Odaların ve Ticaret Borsası’nın da yardımcı olabileceğini ifade etti. Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz Mehmet Bayram ve Oda Başkanımız Türkay Topal ile birlikte ilçemizde 2 gün boyunca Sosyal Güvenlik Merkezi için uygun bina aradık. En sonunda çarşı merkezinde boş bir bina bulundu. 
* “4 Odamız ve Ticaret Borsamız kirayı karşılayacaklar”
Esnaf Odamız, Şoförler Odamız, Ziraat Odamız, Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ticaret Borsamız Başkanları ile görüştük. Onlarda bu binanı kirasını 3 yıl boyunca paylaşabileceklerini ifade ettiler. Buna uygun olarak Odalarımız Yönetim Kurulu kararlarını da aldılar. Odalarımızdan bu konuyla ilgili teklif ve taahhütlerini aldık. Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne ilettik. İl Müdürlüğü’de Genel Müdürlüğe iletti. İl Müdürümüz Mehmet Bayram’da bu konuyla ilgili olarak Ankara’ya gitti. Burada bu merkezin açılması için çok uğraştı. Kendisinin bu yoğun çabaları sonucunda Genel Müdürlükten ilçemizde Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılması için onay çıktı.
* “Kiralanan binada çalışmalar başlatıldı”
Kiralanan binanın hizmete açılması için şu anda tamir ve tadilat işlemleri ile iç döşeme çalışmaları başlatıldı. 1 ay içerisinde ilçemizde Sosyal Güvenlik Merkezi hizmet vermeye başlayacak. Burasının hizmete açılması ile birlikte ilçemizde esnafımız, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili işlemi olan vatandaşlarımız Kırklareli’ne veya Lüleburgaz’a gitmek zorunda kalmayacaklar. Bütün işlemlerini burada yapabilecekler. Babaeski büyük bir ilçe köyleri ile birlikte nüfusu 50 binin üzerinde bunun yanında ayrıca Pehlivanköy ilçemizdeki vatandaşlarımızda işlemlerini ilçemizdeki Sosyal Güvenlik Merkezi’nde yapabilecekler. Onlar içinde burada bu merkezin açılması çok iyi olmuştur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.