Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kermes açtı

17
24 Nisan 2012 Salı günü saat:14.00’da Babaeski Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin hazırladığı kermes açılışı yapıldı. 
Özkan Başaran
Babaeski Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursiyerlerinin hazırladığı kermesin açılışına; Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, 1. Zırhlı Tugay Komutanı eşi Semra Gök,  Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı ve eşi, Babaeski Halk Eğitim Müdürü Ercan Oraltay, Babaeski İlçe Emniyet Müdürü A. Haluk Karakuş ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve Okul müdürlerinin yanı sıra Babaeski’li bayanlar katıldı. 2012 yılı Halk Eğitimi kursiyerlerinin hazırlamış olduğu ürünler katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.
Babaeski Halk Eğitimi Müdürü Ercan Oraltay yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“2012 yılı içerisinde yaklaşık 138 farklı kurslar açıldığını ve bu kurslara ilgi de çok yüksek olduğunu ve bu kursların içerisinde meslek edindirme kursları da yer aldı. Babaeski Halk Eğitimi Merkezinde açılmış olan kurslara yaklaşık 2700 kursiyer katıldı. Babaeski nüfusunu yaklaşık olarak 30 bin olarak kabul edersek, Babaeski Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslara Babaeski nüfusunun 10’da 1 i yani yaklaşık Babaeski’de yaşayan her 10 kişiden biri bu kurslara katılım gösterdi. 
Babaeski Halk Eğitimi Merkezinde El Sanatları, Giyim Üretim Teknolojisi, Sabun Kursu, Rölyef kursu, Titanyum nakışı kursu, panç nakışı teknikleri kursu, ahşap boyama,tel kırma kursu, kültürel kurslar olarakta okul öncesi öğretmeni Ayşe Kanat tarafından “Aile Eğitimi” kursları gerçekleştirildi.
Babaeski Halk Eğitiminde verilen kurslarda, kurslara katılan kursiyerler bu kermes sayesinde yaptıkları ürünlerin ekonomiye dönüşmesini sağladılar.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here