Babaeski CHP seçim startı verdi

18
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Binası’nda gerçekleşen haftalık toplantıya, CHP’den, Kırklareli Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan adaylar da katıldı.
Yaklaşan genel seçimlerde; CHP’den Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan, 22. Dönem CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, SHP eski Milletvekili Ecz. Gürcan Ersin ve CHP eski Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, partililerine birer konuşma yaptılar.
Parti binasında yapılan haftalık toplantının, açılış konuşmasını yapan CHP Babaeski İlçe Başkan Vekili Hasan Ali Eren, şunları söyledi. 
“İçinde bulunduğumuz haftayı değerlendirirsek, Adalet Komisyonu Üyesi ve CHP Kırklareli Milletvekilimiz Yargıtay ve Danıştay’ın Daire sayılarını arttırmaya yönelik tasarı görüşmelerinde söz ve önerge verme haklarının kısıtlanması üzerine kurumsal olarak Komisyondan çekilmişlerdir. Yayınladıkları bir bildirge ile kamuoyunu duyarlı olmaya çağırmışlardır. Orta Doğuda ki olayları ele alırsak Tunus, Mısır başta olmak üzere burada baş gösteren ayaklanmalar uzun süreli iktidarların devrilmesine tanıklık ediyoruz. Bunları henüz çok büyük olaylar olmamakla birlikte takip eden Ülkeler Ürdün, Yemen ve Suriye bunların da ilgili devlet başkanları veya Hükümet başkanları kamuoyuna çeşitli tedbirler almak istediklerini beyan etmişlerdir. Bu olaylardan sadece Orta Doğuda ki diktatörler değil Türk siyasetçilerde ders almalı özgür basını olmayan bir ülkeye aydınları konuşamayan bir ülkeye yasama-yürütme ve yargının, TMMOB ve Türk Tabipler Odası Birliği Ankara’da bir gösteri gerçekleştirmektedirler. Bugün CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanımız Nemciye Kurtpulat, Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ilgili bilgi vereceklerdir. 
CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanı Nemciye Kurtpulat’ta yaptığı konuşmasında, Ocak ayı içerisinde yapılan etkinlikler ile ilgili şu bilgileri verdi. “Bizler Kadın Kolları Yönetimi olarak, bu ay ilk çalışmamızı üyelerimizi ziyaret ederek başladık. Yani kısacası seçim startı verdik. 17–18 Ocak–2011 tarihlerinde Alpulu, B.Mandıra ve Karahalil Beldelerimizi ziyaret ederek, bu üç beldedeki bayan arkadaşlarımız ile beraber olduk. Onların yaşadıkları beldelerdeki Kadın Kolları Örgütlenmelerinde yardımcı olmaya çalıştık. Yine 22 Ocak tarihinde, İlçemizde bayan arkadaşlarımız ile birlikte, “Birlik ve Beraberlik” amaçlı bir yemek düzenledik. Bu gecede bizim beldelerimizden de katılan yaklaşık 150 bayan arkadaşımız bizleri yalnız bırakmadılar. Katkılarından dolayı bütün bayan arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bu gecede Belediye Başkanımız Sayın Av. Abdullah Hacı ve CHP İlçe Başkan Vekilimiz Sayın Hasan Ali Eren’de bizleri yalnız bırakmamışlardır. Her konuda bizlere yardımcı ve destek olacaklarını belirtmişlerdir. Bundan sonraki çalışmalarımızda iktidar yolunda hızla ve kararlılıkla devam edecektir. Önümüzdeki Genel Seçimlerin Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan CHP’nin iktidarı ile sonuçlanmasını diliyorum.”
CHP Kırklareli Milletvekili Aday adayı Ecz. Gürcan Ersin’de konuşmasında şunları söyledi.
“Aday adayı olduktan sonra özellikle Orman Köylerini ziyaret etmeye başladık. Görüşmelerimiz, ziyaretlerimiz devam etmektedir. Aday adı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun kesinlikle Partimize bir zararı olmayacaktır. Aksine Partimize çok büyük faydası olacaktır. Çünkü şuanda ki aday adayları Kırklareli’nin her noktasında politika üretmektedir. Bil hassa son derece deneyimli aday adayları oldukları için CHP’yi ifade etmektedirler. Bununda partimize çok büyük faydaları olacaktır. Kim aday olursa olsun sonuna kadar peşinde hep beraber iktidara yürüyeceğiz. Orman Köylülerimiz çok zor durumdadırlar. Bu iktidar Ormanı onların elinden tamamen almıştır. Burada yaşayan insanlar tamamen fakirleşmiş durumda. Tüm Köylerimiz gezerken karşılaştığımız en büyük sorun da mazot fiyatlarının çok yükselmiş olması. Bizin iktidarımız döneminde çiftçimiz bir kilogram buğdayı sattığında 1 litre mazot alabiliyorken, şuan günümüzde 1 litre mazot alabilmek için 5 ile 6 kilo gram buğday satması gerekiyor. Biz CHP olarak, önümüzdeki genel seçimlerde iktidar olarak köylümüzün ve çiftçimizin bu sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz. Bugün son derece önemli bir olay var Ankara’da, hakları elinden alınan insanlarımız 81 İlden Ankara’ya doğru hareket ettiler. Bugün orada bir eylem yapacaklar. Bu torba yasayla bilhassa işçilerin, memurların, doktorların, mühendislerin, talebelerin ve toplumun çok geniş bir kesiminin elinde ki hakları ellerinden alınıyor. Tamamen yasal olan bu direnişi de hükümet kırmaya çalışıyor. Bizde CHP olarak tüm bu haklı insanlarımızın yanındayız ve sonuna kadar destek veriyoruz. Hükümet Başbakan Mısır’da ki yaşanan olaylara akılı verirken kendi ülkesinde ki olayları göremiyor.” 
CHP Kırklareli Milletvekili Aday adayı Av. İrfan Altınel ise konuşmasında şunları söyledi.
“Ben sözlerime CHP Babaeski Kadın Kollarımızın yaptığı çalışmaları cani gönülden tebrik ederek başlamak istiyorum. Sağ olsunlar her zaman bizlerin en büyük destekçileri oldular. Her zaman baş tacımızdırlar, onların hakkını ödeyemeyiz. Bugün kü eylemle ilgili olarak tüm emekçilerin direniş hakkı var. Onlarda bugün yasal olarak bu haklarını kullanıyor. Akın akın Ankara’ya toplanıyorlar. Başbakanımız başka ülkelerin yöneticilerine akıl verirken ayni şekilde anti demokratik yöntemleri kullanarak halkın sesini kısmaya çalışıyor. Anımsarsınız Sayın Erbakan, zamanında şöyle bir söz söylemiştir; “Bu süreç değişecek, Ülkede bu süreç değişecek, ama kanlımı kansız mı olacak?” Orta Doğuda ve Arap Ülkelerinde Mısır’da, Tunus’ta ve diğerlerine de sıçramak üzere. Oralarda bu olay maalesef kanlı oluyor. Bizde ise kansız oluyor. Bunun nedeni bizim Ülkemizin 100 Yıl önce bu mücadelelerden geçerek buraya gelmiş olmasıdır. Şuan da değiştirmeye çalıştıkları Türkiye’nin Laik-Demokratik düzenin sağladığı olanaklar sayesinde bugün onlar bu işi kansız olarak yapmaya çalışıyorlar. Eğer AKP yeniden güçlü bir iktidar olarak, hükümete gelirse yapacakları ilk iş yeni ana yasadır. Yapılacak olan yeni anayasa son darbedir. Bütün planları bunun üzerinedir. Bunun için insanları yoksulluğa sürükleyerek onları kendilerine muhtaç edecek önlemleri almaya çalışıyorlar. Bir korku imparatorluğu kurdular. Eğer bir ülkede korkuyu insanların içine, benliğine yerleştirirseniz, o toplumun umudunu yok edersiniz. Bugün bu korku imparatorluğu ile halkın umudu yok edilmektedir. Umudu yok olan insanların karşı duruşunu beklemek hayal olur. Bizim CHP olarak, yapacağımız şey insanlarımızın üzerinden bu korku imparatorluğunu yok etmek. İnsanlarımıza tekrar umut vermektir. Eğer bugün bu halka umut aşılayamayacaksak başarılı olmamız olanaksızdır. Kanımca önce yapacağımız iş insanların umudunu sağlamaktır. Tüm çalışmalarımızı yapacağız ve korku imparatorluğunu yok edeceğiz. Eminim tekrar söylüyorum Babaeski yine Babaeskililiğini gösterecek ve seçimlerde yine ismini altın harflerle yazdıracaktır.”   
Rahatsız olmasına rağmen son olarak ta partililere konuşmasını yapan CHP Kırklareli Milletvekili Aday adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da, şunları söyledi. 
“Bende çalışmalarıma devam ediyorum, ben bu hafta bu açıdan sizleri dinlemek istedim. Bildiğiniz gibi Allah bize bir ağız, iki kulak vermiş. Konuştuklarının iki katını dinle diye. Sizleri dinleyerek bilgilenmeye çalışacağım. Tüm Kırklareli Merkez, İlçe, Belde ve Köy ziyaretlerimizi tamamladık. Kırklarelili hemşerilerim ile görüşmelerimiz devam ediyor. Biz Kırklareli’nde CHP olarak çok büyük başarılara imza attık. Bu başarılara bir tane daha ekleyeceğimize inanıyorum. Bu başarıların arkasında da gizli kahramanlarımızın olduğunu biliyorum. Bu başarı yolunda birçok etkinlikler yapılmaktadır. CHP Babaeski Kadın Kollarının yaptığı çalışmaları ben de bir kez daha kutluyor ve takdir ediyorum. Bizlere her zaman güç katmışlardır. Başaracağız, başarmaktan başka bir seçeneğimiz yoktur. Öncelikle Kadınlarımızı ve her birinizi saygı ile selamlıyorum.” 
Parti binasında ki toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde son buldu.(cç)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here