Babaeski Belediyesi’nden yılın ilk semineri

13
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de yararlı seminerleri ilçe merkezinde düzenlemeye devam ediyor.2012 yılının sonunda “Anne, Baba ve Çocuk İletişimi Semineri”nin ardından 2013 yılının ilk semineri 18 Ocak 2013 Cuma günü saat 19.30’da Tansa Düğün Salonu’nda “Evlilikte Yaşanılan Sorunlar ve Etkili İletişim” konusu ile organize edilecek.
HABER MERKEZİ
Uzman Psikolog Alev Aykent’in sunumu eşliğinde gerçekleştirilecek seminerde ailelere sağlıklı bir evlilik için gerekli öneriler verilecek ve ailelerin sorunları dinlenilip, ailelere ücretsiz olarak danışmanlık verilecek.
Belediye Başkanı Hacı; “Sağlıklı evlilikler için ilk önce çiftler arasında sağlıklı bir iletişim kurulmalıdır” diyerek etkinlik hakkında şunları söyledi:
“Babaeski Belediye Başkanlığı olarak her alanda faaliyetler üretmeye devam etmekteyiz. İlçemizde organize ettiğimiz eğitici seminer faaliyetlerimiz vatandaşlarımıza çok faydalı olmaktadır. Evlilik aile yaşantıları ve kültürleri farklı olan iki insanın aynı mekânı, aynı zamanı paylaşmaya başlamasıyla oluşan ve toplumumuzun temelini oluşturan bir değerimizdir. Evlilik, tüm dünyada olduğu gibi toplumumuzda da var olan en önemli ve en temel kurumlardan biridir. Sağlıklı ve mutlu bir evlilikte olması gereken saygı, sevgi, bağlılık ve güven duygularıdır. Bu duyguların eksilmesiyle veya yara almasıyla birlikte evlilik kurumunda anlaşmazlıklar, çatışmalar ve iletişim problemleri çıkabilmekte ve evlilikler sarsılarak boşanma davalarıyla sonuçlanabilmektedir. Boşanma davalarının artması ve evlilik kurumlarının yıkılması dolayısıyla yeni bir kavram olarak evlilikte meydana gelen sorunlar, iletişim bozuklukları ve çift terapisi, evlilik danışmanlığı alanlarını doğurmuştur. Bizde ilçemizde bu alanda bir seminer ile evli çiftlerimize yardımcı olmak istedik. Günümüzde çiftler birbirini zor buluyor ancak çabuk kaybediyorlar. Oysa iyi niyetlerle ve dileklerle atılan evlilik imzasını, akdini uzun yıllar korumak mümkündür. Ben düzenlemiş olduğumuz bu seminer ile evli çiftlerimize rehberlik edeceğimize inanıyorum ve tüm çiftlerimizi 18 Ocak 2013 Cuma günü Tansa Düğün Salonu’na bekliyoruz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here