Babaeski Belediyesi engellileri unutmadı

6
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı iftar yemeklerinin en anlamlısı olarak ifade ettiği ilçe merkezindeki engelli gençlere ve ailelerine İftar Yemeği verdi. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı iftar yemeklerinin en anlamlısı olarak ifade ettiği ilçe merkezindeki engelli gençlere ve ailelerine İftar Yemeği verdi. 
Ailelerin ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeği konuşan Başkan Hacı Babaeski’de engelsiz bir hayat sunmak bizlerin en temel görevidir ifadesini kullandı. Hacı konuşmasında şunları kaydetti;
“Şuan bizler belki sağlıklı olabiliriz ama yarın ya da bir 10 dakika sonra başımıza neyin geleceğini kimse bilemez. Ateş düştüğü yeri yakar derler ya ilçemizde yaşayan engelli gençlerimiz ve aileleri yaşadıkları sorunları, sıkıntıları en iyi onlar bilmektedir. Onların sıkıntılarını, sorunlarını azaltmak ve onlara destek olmak için alternatif projeler, hizmetler üretmeliyiz. İlçemize Engelli vatandaşlarımız için Engelli Asansörlü otobüsümüzü kazandırdık. Otobüsümüz ile düzenli olarak Engelli vatandaşlarımız için kültürel geziler organize edeceğiz.18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma haftasında Engelli gençlerimizi, çocuklarımızı Çanakkale’ye götürdük. Geçen sene İstanbul’da Boğaz turuna götürmüştük. Şimdi artık kendi otobüsümüz ile Engelli gençlerimize, çocuklarımıza yönelik etkinlikler düzenleyeceğiz. Her zamankinden daha fazla onlarla birlikte olacağız. Babaeski Belediyesi yaptığı ve yapacağı projeler ile her zaman örnek teşkil etmektedir. Şuan ilçemizde altyapı çalışmaları nedeni ile bozulan yollarımızı da onarmaya başladık. Flamingo yolumuz bayrama kadar hazır hale gelecek. Ondan sonra diğer mahallerimizde yol yapım çalışmaları 15 gün içerisinde başlayacak. Makyaj en kolay çalışmadır. Önemli olan yerin altına girebilmektir ve ne mutlu ki bizlere bunu başardık. Babaeski’mizi çok güzel günler bekliyor. Bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here