Babaeski AK Parti’de Güray Genç Dönemi başladı

20
18 Aralık 2011 Pazar günü yapılan Adayet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Kongresi’nde Mali Müşavir Güray Genç tek listeyle seçime girdi.
Özkan Başaran
27 kişilik Yönetim Kurulu Listesi’nde 5’de kadın yer alıyor.
AK Parti Babaeski Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Uyumaz’ın sunumunu yaptığı 4. Babaeski AK Parti Olağan Kongresi’nde önce Divan oluştu.
Divan Başkanlığına önerilen AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, Divan’daki yerini alırken Divan Başkan Yardımcılıkları’na da İl Kadın Kolları Başkanı, Hazal Yolgiden ve Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen önerildiler. Av. Sinan Öztutan’ın da Divan’daki yerini alması önerilirdikten sonra, Divan Kurulu  Genel Kurulu’na oy birliğine sunuldu. Oybirliği ile kabul edilen Divan Kongre’yi yönetmek üzere Divan Başkanı İl Başkanı Emin Tunç, öncelikle hazurunu Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’na davet etti. 
Saygı Duruşu’ndan sonra İstiklal marşının hep bir ağızdan okundu  Daha sonr gelen mesajların okunmasına geçildi. 
Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okunurken alkışlar doruk noktaya ulaştı. Daha sonra AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan’ın da mesajı okundu. 
Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek’in de kongreye gönderdiği kutlama mesajının okunmasının  ardından, Avrupa Birliğinden sorumlu Bakan Egemen Bağış’ın kutlama mesajı okundu. 
Görevi devredecek olan İlçe Başkanı Vehbi Tamereol Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.
İlçe  Başkanı Vehbi Tamerol yaptığı konuşmada şöyle dedi; “AK Parti’nin tüzüğüne göre  üç defa ilçe başkanı adayı olunuyor.Ben de üçüncü dönemi tamamladım ve Güray Genç arkadaşıma nöbeti devrediyorum. 
Kuruculuğunu yaptığım ilk günlerde Ak partiye üye olacak insan  bulamazken şu anda Ak partiye gönül verenleri salonlar almıyor.
 Benim İlçe Başkanlığım süresince  Babaeski’de AK Parti’nin oyları sürekli arttı. Güray kardeşimin AK Parti’nin oylarını daha arttıracağına inanarak ona nöbeti büyük bir mutlulukla devrediyorum. AK Parti saflarında yeni göreve gelen  arkadaşlarıma her zaman destek olacağım. Yeni seçilen AK Parti Babaeski İlçe Başkanımız Güray Genç ve ekibini tebrik ediyorum. Yeni  AK Parti Babaeski teşkilatına başarılar diliyorum”
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Yeni AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Güray Genç kısa bir konuşmasında şöyle dedi; “Vehbi Başkanımın temellerini attığı benim Belediye Başkanı adayı olduğum Babaeski’deki  AK Parti siyaseti, 2009 Yerel Seçimleri’nde 5 bin oy alarak Babaeski’de halk nazarındaki desteği alma noktasında zirve yapmıştı. Bize Babaeski’nin sakinleri diyenlere “Sakin değil, dinamik” olduğumuzu  çok çalışarak göstereceğiz. Ben Belediye Başkanlığı seçimlerinde “Kendim için değil, Kentim için adayım” demiştim.  Şimdi  de diyorum ki, “Kendim için değil, Babaeski için İlçe Başkanı oluyorum. Ben ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım sizlere layık olacağız. Göreceksiniz ki, siz  nasıl düşünüyorsanız biz de öyle olacağız. Biz  sizlere hizmetkar olmaya geliyoruz. Babaeski’ye vizyon kazandıracak projelerle karşınıza geleceğiz. “Küçük olsun benim olsun değil, Büyük olsun hepimizin olsun” Babaeski büyüsün. Ekmeği büyütelim. Gençlere iş alanları açalım. 
Bakınız, gençlerden oluşan bir liste ile yola çıktık. AK Parti saflarında Babaeski’yi büyütmek için çalışmak isteyen arkadaşlarımızı hiç bir siyasi  ayırım yapmadan listemizde birleştirdik. Çünkü, bizler Babaeski için çalışacağız.”
Daha sonra  kürsüye davet edilen Muğla Eski Milletvekili ve İl Koardinatörü Mehmet Hıdır katılımcılara genel bir konuşmayla seslendi. Yeni İlçe Başkanı Güray Genç ve arkadaşlarının tanıtımından sonra  ellerini birleştiren yeni Yönetim Kurulu bu anı ölümsüzleştirmek üzere fotoğraf çekildiler. 
Ardından seçime geçildi. Ve Kongre sonlandı.
AK Parti 4. Olağan Babaeski İlçe Konresi’nden akılda kalan ve en çok konuşulup önemle yorum bulan konu başlıkları da şöyle idi; 
AK Parti Babaeski İlçe Kongresi’ne davet edilen Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ile CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren  kongrenin yapıldığı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Binası’na birlikte gelerek,  Güray Genç ve ekip arkadaşlarını ayrı ayrı tebrik ettiler. 
Öte yandan Babaeski Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı Türkay Topal’ın da davete icabet ederek, kongrenin yapıldığı yere gelerek Güray Genç ve ekibini tebrik ettiği gözlendi.
Güray Genç’in AK Parti İlçe Başkanı seçildiği Babaeski İlçe Kongresi’nde, CHP Eski Gençlik Kolları Başkanı Özgür Balmumcu’nun yer alması da oldukça ilgi çekti ve birçok katılımcı tarafından konuşuldu ve yorumlandı. Pepsi Babaeski Bayii iş adamı Özgür Balmumcu, Babaeski halkı tarafından güven duyulan ve sevilen kişiliği ile AK Parti’ye çok faydalı olacağı ve CHP’deki gönül dostlarını AK Parti’ye taşıyacağı kongreye katılanların en çok yorum yaptığı konusuydu.
Öte yandan CHP kökenli ve Babaeski eşrafından Zeynel Ekşioğlu’nun oğlu ve Apak Ticaret Şirket Ortakları’ndan Necmi Apak’ın damadı,Fırat Ekşioğlu’nunda Güray Genç’in listesinde yer alması, Babaeski’deki siyasi kulislerde oldukça yankı bulacağı konuşuldu.
Yeni AK Parti Babaeski İlçe  Başkanı Güray Genç’in Eski Bakan Hasan Korkut’un  AK Parti İl Delegesi olarak onurlandırması da, siyasi kulislerde ilgi çekecek konulardan biri olacak.
Mali Müşavir Güray Genç Başkanlığı’nda göreve gelen AK Parti Babaeski İlçe Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:
* İlçe Başkanı  Mali Müşavir Güray Genç:
* Yönetim Kurulu  Asıl Üyeleri. 1- Atilla Emir  2- Özgür Balmumcu  3- Hasan Çölgeçen  4- Fırat Ekşioğulları  5- Ercan Bederli  6- Ali Rıza Yüksel  7- Şennur Bakanşak  8- Ferhat Hakverdi  9- Hakan Efe 10- Ayşegül Bakkaloğlu 11- Fikri Koçan 12- Emrah Uçak 13- Adil Ciner 14- Ümit Turgut 15- Nurzat Ertürk 16- Murat Demir 17 – Gölgen  Aygün 18- Mustafa Kasapoğlu 19- Cevdet Aktepe 20- Hatice Saymadı 21- Murat Erten, 22- Yavuz Baykal 23- Yusuf Çebi 24- Tarık Akın 25- İhsan Çelik 26- Hülya Rodoplu 27- Nasufi Ünlü
Yönetim Kurulu Yedeğinin de yer aldığı  Güray Genç’ın Başkanlığındaki Yönetim Kurulu listesinin Yedek  Birinci sırasında ise, Altuğ Tesgel  yer almış bulunuyor.
79 asıl ve 15 yedek İl Delegesi’nden oluşan Güray Genç ve ekibiyle, AK Parti Babaeski siyasetinde, bir dönem kapandı ve yeni bir dönem başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here