Babaeski 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde sona geliniyor

17
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımına başlanan 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde çalışmalar tam gaz sürüyor.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımına başlanan 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde çalışmalar tam gaz sürüyor. Babaeski 100 Yataklı Devlet Hastanesi 23 bin 505 metrekarelik alana inşaa ediliyor. Hastanenin 16 bin 547 metrekaresi kapalı alan, 5 bin 20 metrekaresi oturum alanı ve 137 metrekarelik açık otoparkı olacak. 5 bloktan oluşacak Babaeski 100 Yataklı Devlet Hastanesi 6 katıyla birlikte hizmet verecek. Hastanenin fiziki olarak %55’lik kısmı tamamlanmış durumda.
Hastanenin tamamlanması ile birlikte Babaeski çok güzel ve son sistem bir hastaneye kavuşacak. Şu an ilçede sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi hastalar için yeterli gözükmüyor. Poliklinikler çok dar bir alanda hizmet vermeye çalışıyor. Hasta sayısıda çok fazla. Bu durum hem hastaları hem de doktorlar açısından pek hoş bir durum değil. TOKİ tarafından yapımı hızlı bir şekilde devam eden yeni 100 yataklı hastane hizmet vermeye başlayınca hem doktorlar hem de hastalar rahat edecekler. Yeni hastane son sistem olarak hizmet vermeye başlayınca diğer il ve ilçelere giden hastalar artık buralara gitmekten vazgeçecek. Çünkü bu hastane bittiği zaman burada bütün poliklinikler hizmet verecek. 
Hastanenin A bloğunun zemin katında; poliklinik girişi ve bekleme salonu, kan alımı bölümü, ortopedi, kulak burun boğaz odaları yapılacaktır. A bloğun birinci katında; poliklinik giriş ve bekleme salonu, kadın doğum ve çocuk poliklinikliği, üroloji poliklinikliği yapılacaktır.  B bloğunun zemin katında; dâhiliye, cildiye, beyin cerrahı, genel cerrah, nöroloji, ruh sağlığı, biyopsi ve muayene odaları olacaktır. B bloğun birinci katında; poliklinik bekleme holü, endoskopi bölümü, laboratuar, kan verme odası, biyokimya laboratuarı, patoloji laboratuarı yapılacak.  C bloğunun zemin katında ise;  acil servisi, acil poliklinik,  güvenlik, kayıt, sağlık kurulu, EKG odaları olacaktır. D bloğunun zemin katında da; hastane giriş holü, bekleme salonu, muayene acil bakım, elektrik odası, tıbbi malzeme odası, laboratuar olacaktır. C bloğun birinci katında; ameliyathaneler, genel yoğun bakım odaları ve cerrahi yoğun bakım odaları, doktor odaları, hemşire odaları ve teknisyen odaları olacaktır. D bloğun birinci katında; doğumhane, kayıt ve bekleme odaları,  LDRP odası, bebek odası, personel odaları, SDL odaları olacaktır. E bloğun zemin katında; hastane girişi, güvenlik, danışman, halkla ilişkiler bölümü, başhemşire odası, başhekim yardımcıları odası, başhekim odası, sekreterlik, hastane müdürü odası, muhasebe-döner sermaye odaları,  bilgi işlem servisi, yemek salonu, konferans salonu, çay ocağı, fotokopi odası ve E bloğun birinci katında; hasta yakınları bekleme odası, doktor odası, muayene odası, hemşire odaları, hasta odaları ve laboratuar bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.