Ayşe Vatansever “Yıldız Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonu” oldu

37
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü öğrencilerinden Ayşe Vatansever yıldız “Yıldız Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonu” İlimizi, Lüleburgaz ilçemizi ve kulübünü gururlandırdı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü öğrencilerinden Ayşe Vatansever yıldız “Yıldız Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonu” İlimizi, Lüleburgaz ilçemizi ve kulübünü gururlandırdı.
04-06 Mart 2014 tarihleri arasında Bursa ilinde yapılan “Yıldız Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası”na ilimizi temsilen 5 sporcu ile katılan Lüleburgaz Gençlik ve Spor Kulübü kadın sporcuları ilk iki turda başarılı güreşler çıkarmış, bunlardan 56 kg.’da mücadele eden Ayşe Vatansever “Yıldız Kadınlar Türkiye Şampiyonu” oldu. Bu derecesi ile Yıldız Kadın Milli Takımı’na seçildi.
23 Mart 2014 tarihinde Antalya’da yapılacak olan “Uluslararası Yıldız Kadınlar Zafer Turnuvası” hazırlık kampına davet edilen sporcumuz daha sonra 11-13 Nisan’da düzenlenecek olan “Uluslararası Zafer Turnuvası”nda ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi temsil edecek.
Antrenörü Ali Osman Kara; “Sporcumuz çok çalışkan, sporu seven, saygılı ve hanımefendi kişiliği ile tüm sporcularımıza örnek teşkil eden, ilçemizi ve kulübümüzü her yerde layıkıyla temsil eden, başarılı bir sporcum. Ben onun uluslararası arenada da başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürü Soner Polat; “Tüm branşlarda sadece sportif başarı bizim için asıl hedef değildir. Asıl hedefimiz İlimizi ve İlçemizi öncelikle tüm branşlarda Türkiye şampiyonalarında temsil edebilmek, bu temsiliyet neticesinde alabileceğimiz maksimum sayıda dereceyi de tabiî ki almaktır. Ben çok kısa bir süre olmasına rağmen Lüleburgaz’daki sporcu potansiyelinin çok üst düzey olduğunu gördüm. İnşallah sponsorlarımızın destekleri, personelimizin de gayretleriyle çok daha fazla Türkiye Şampiyonu çıkacağına inanıyorum. Ayşe Vatansever’i tebrik ediyor, en kısa zamanda özel bir şekilde ödüllendireceğimizin de sözünü veriyorum. Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Zeki Kılavuz yoğun bir tempoda olduğu için bu törene katılamadı. Ödül töreninde bizlerle birlikte olarak kızımızı onure edecektir. Bizi tüm faaliyetlerimizde destekleyen değerli basınımıza da teşekkür ediyorum” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here